Sosyal Hizmetler

Sosyal hizmetler, kişi veya topluma bakım, yardım, sosyal ve ekonomik desteği içeren; geniş bir çalışma sahası bulunan bir alandır.Kapadokya MYO

Kapadokya MYO Sosyal Hizmetler mezunları, eğitim programı dâhilinde aldıkları çocuk gelişimi sertifikasıyla okul öncesi eğitim alanında; ilkyardım ve bakım sertifikalarıyla sağlık alanında ön plana çıkmaktadırlar.

Program mezunları ağırlıkla, Aile ve Sosyal Politika Bakanlığına bağlı kreşlerde ve Sağlık Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren sağlık kuruluşlarında çalışma imkânı bulmaktadırlar.

Ayrıca mezunlar çeşitli kurum ve kuruluşlar (MEB, ASPB, KYK) tarafından açılan kadrolarda “sosyal hizmetler yardımcı elemanı” unvanı ile çalışabilmektedirler.
Programı başarıyla tamamlayan öğrencilere Sosyal Hizmetler alanında ön lisans diploması verilir.

Puan Türü: YGS-5
Eğitim Dili: Türkçe

2016-ÖSYS Yerleştirme Kontenjanları ve Taban Puanları

Program Adı Kontenjan 2016-ÖSYS En Küçük YGS Puanı
Sosyal Hizmetler (Tam Burslu) 7 317,37
Sosyal Hizmetler (%50 Burslu) 28 262,34
Sosyal Hizmetler (%25 Burslu) 35 228,42

2016 – 2017 Eğitim–Öğretim yılında yerleştirilecek öğrenciler için kontenjanlar belirlenmiş olup örgün öğretimde toplam kontenjan 70 kişidir. Bunun 7’si tam burslu, 28’i %50 burslu ve 35’i %25 bursludur.

Dikey Geçiş Yapılabilecek Lisans Programları:

Sosyal Hizmet
Sosyoloji

Eğitim Ücreti

2016-2017 akademik yılında eğitim ücreti 10.250 TL’ dir. Ücretlere KDV dâhil değildir.

Program Adı Ücret
Sosyal Hizmetler (Tam Burslu) -
Sosyal Hizmetler (%50 Burslu) 5.125 + KDV
Sosyal Hizmetler (%25 Burslu) 7.687,5 + KDV

Ücret ve Burs Sistemi

Doğum yeri veya ikameti Aksaray, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illeri olan öğrencilere Nevşehir’de eğitim veren örgün öğretim programlarını tercih etmeleri durumunda %15 bölge bursu, ilk sırada Kapadokya Meslek Yüksekokulunun burssuz örgün öğretim programlarından birini tercih eden öğrencilere %15 tercih bursu verilmektedir.

Ödeme Şekli

İlk kayıtta ücretin en az ¼’ü peşin olarak ödenir. Ücretin geri kalanı Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan aylarında eşit taksitler halinde ödenecek olup, birinci taksit yüksekokulun banka hesabına yatırılır. Diğer taksitler kredi kartı veya yüksekokulun belirlediği banka veya bankalar aracılığıyla tahsil edilecektir. Ücretin tamamının peşin olarak ödenmesi durumunda indirim uygulanır.


2016 ÖSYS Kontenjan Kılavuzunda Yer Alan Program Koşul ve Açıklamaları İçin TıklayınE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.