Fakülte Hakkında

Kapadokya Üniversitesi, matematik ve fen bilimlerindeki hünerleri ne denli gelişmiş olursa olsun genç kuşakların, geleceğe ilişkin doğru karar verebilmek ve doğru tercih yapabilmek için, kültürel değerlerle ve beşeri bilimlerle desteklenmeleri gerektiğine inanır. İnsanlık tarihi göstermektedir ki, bir ülkenin varlığını sürdürebilmesi, yurttaşlarının bireysel ömürlerini aşan beşeri sorunlarla baş edebilecek donanımda olmaları ile mümkündür. Bu çerçevede fakültemizin öncelikli hedefi, öğrencilerin düşünme, öğrenmeyi öğrenme, akıllarındakini yazıya dökme yol ve yöntemlerinde yetkin olmalarını sağlamak; öğrencilerin zihinlerini meşgul eden, hatta çoğu kez öğrenim şevklerini kıran “Ben kimim? Dünya nasıl bir yer? İnsanlığın meseleleri neler? Çözüm yolları var mıdır? Yapabileceğim bir şeyler var mıdır?” şeklindeki sorularının cevaplarını bulmalarına yardımcı olmaktır.

 

Beşeri Bilimler Fakültesi, öğrencilerini sosyokültürel mirasımızı bilen, analitik becerileri güçlü, iletişim becerileri gelişmiş, etik değerlere sahip bireyler olarak yetiştirmeyi; onlara yaşadıkları toprakların geçmişine hâkim, geleceğine müdahil olabilecekleri özgüvenini kazandırmayı amaçlar. 

 E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız