Atçılık ve Antrenörlüğü

Ülkemizde hızla gelişmekte olan atçılık sektörünün eğitimli işgücü ihtiyacı büyük bir hızla artıyor.Kapadokya MYO

Yarış atlarının eğitimleri ve çalışmaları yasal zorunluluk nedeniyle ancak yüksekokul mezunu bir antrenör gözetiminde yapılabiliyor, yarışmalarda da ancak antrenör eşliğinde çıkmalarına izin veriliyor.

At antrenörlüğü konusunda çok yönlü bir eğitim alan öğrencilerimiz, yüksekokula binicilik tesislerinde biniciliği de ileri derecede öğreniyorlar. Mezun olduklarında hipodromlar, binicilik kulüpleri, haralar, turistik tesisler, at çiftlikleri, kısacası sektörün her alanında aranılan elemanlar haline geliyorlar.

Programı başarıyla tamamlayan öğrencilere Atçılık ve Antrenörlüğü alanında ön lisans diploması verilir.

Bölüm Blog Sayfasına Gitmek için Tıklayın

Puan Türü: TYT
Eğitim Dili: Türkçe

2019-ÖSYS Yerleştirme Kontenjanları ve Taban Puanları

Program Adı Kontenjan 2019-ÖSYS En Küçük Puan
Atçılık ve Antrenörlüğü (Burslu) 2 308,78
Atçılık ve Antrenörlüğü (%50 İndirimli) 18 - - - -

2019 – 2020 Eğitim–Öğretim yılında yerleştirilecek öğrenciler için kontenjanlar belirlenmiş olup toplam kontenjan 20 kişidir. Bunun 2’si burslu ve 18’i %50 indirimlidir.

Dikey Geçiş Yapılabilecek Lisans Bölümleri

  • Veteriner
  • Zootekni

Eğitim Ücreti

2019 – 2020 akademik yılında eğitim ücreti 14.700 TL’ dir. Ücretlere KDV dâhil değildir.

Program Adı Ücret
Atçılık ve Antrenörlüğü (Burslu) -
Atçılık ve Antrenörlüğü (%50 İndirimli) 7.350 TL + KDV (%8) 

Ücret ve Burs Sistemi

Doğum yeri veya ikameti Aksaray, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illeri olan öğrencilere Nevşehir’de eğitim veren örgün öğretim programlarını tercih etmeleri durumunda %15 bölge bursu, ilk sırada Kapadokya Meslek Yüksekokulunun burssuz örgün öğretim programlarından birini tercih eden öğrencilere %15 tercih bursu verilmektedir.

Ödeme Şekli

İlk kayıtta ücretin en az ¼’ü peşin olarak ödenir. Ücretin geri kalanı Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan aylarında eşit taksitler halinde ödenecek olup, birinci taksit yüksekokulun banka hesabına yatırılır. Diğer taksitler kredi kartı veya yüksekokulun belirlediği banka veya bankalar aracılığıyla tahsil edilecektir. Ücretin tamamının peşin olarak ödenmesi durumunda indirim uygulanır.

İlgili Ders Kataloğuna Gitmek İçin Tıklayınız

2019 ÖSYS Kontenjan Kılavuzunda Yer Alan Program Koşul ve Açıklamaları İçin TıklayınE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız