Atçılık ve Antrenörlüğü

Atçılık ve Antrenörlüğü Bölümü Nedir? Neden Okumalıyım?

Atçılık ülkemizde hızla gelişmekte olup iş gücü ihtiyacı büyük bir hızla artmaktadır. Yarış atlarının eğitimleri ve çalışmaları yasal zorunluluk nedeniyle ancak yüksekokul mezunu bir antrenör sorumluluğunda yapılabilir ve atlar yarışmalara bir antrenörün gözetiminde katılabilir. Binicilik kulüplerinde nitelikli antrenör ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. Ayrıca son yıllarda hızla gelişmekte olan ve rağbet gören sağlık biniciliği (atlı terapi) ve turistik alanlarında da eğitimli personele gereksinim duyulmaktadır.

Kapadokya MYO

Atçılık ve Antrenörlüğü Bölümünü Neden Kapadokya Üniversitesinde Okumalıyım?

At ve binici antrenörlüğünün tüm alanlarında çok yönlü bir eğitim alan öğrencilerimiz, yüksekokulumuzun yüksek standartlara sahip binicilik tesislerinde biniciliği ve ahır yönetimini ileri derecede öğreniyorlar. Mezun olduklarında hipodromlar, binicilik kulüpleri, haralar, turistik tesisler, at çiftlikleri, kısacası sektörün her alanında aranılan elemanlar hâline geliyorlar.

Atçılık ve Antrenörlüğü Bölümü Mezunları Ne İş Yapar? İş İmkânları Nelerdir?

Mezunlarımız atçılık sektöründe antrenör, binici, idareci pozisyonlarında iş bulma imkânlarına sahiptir.

Atçılık ve Antrenörlüğü Bölümünde Hangi Dersler Var?

Kulüp biniciliği (engel atlama ve klasik binicilik), yarış atçılığı (hipodromlar), sağlık biniciliği (atlı terapi) ve turistik atçılık alanlarında atın eğitimi, çalıştırılması, sağlık ve bakımı; bireylerin eğitimi ve çalıştırılması konularında yoğunlukla uygulamalı ve kuramsal nitelikli bir müfredat takip edilmektedir. Bölüm Blog Sayfasına Gitmek için Tıklayın

Atçılık ve Antrenörlüğü Bölümünün Puan Türü

Puan Türü: TYT

Atçılık ve Antrenörlüğü Bölümünün Eğitim Dili

Türkçe

Atçılık ve Antrenörlüğü Bölümünün Eğitim Türü

Örgün

Atçılık ve Antrenörlüğü Bölümünün Eğitim Süresi

Eğitim süresi 2 yıldır.

Atçılık ve Antrenörlüğü Bölümünün Eğitim Yeri

Kuramsal Dersler: Mustafapaşa Yerleşkesi / Uygulamalı Dersler: KÜN Uygulama Çiftliği

Atçılık ve Antrenörlüğü Bölümünden Dikey Geçiş Sınavı ile Hangi Lisans Bölümlerine Geçiş Yapılabilir? (Ön lisans programları için)

  • Veteriner
  • Zootekni

Atçılık ve Antrenörlüğü Bölümü 2019 - ÖSYS Yerleştirme Kontenjanları ve Taban Puanları

PROGRAM ADI

KONTENJAN

2019-ÖSYS EN KÜÇÜK PUAN

2019-ÖSYS BAŞARI SIRALAMASI

Atçılık ve Antrenörlüğü (Burslu)

2

308,78

356.000

Atçılık ve Antrenörlüğü (%50 İndirimli)

18

-

1.737.000

2019 – 2020 Eğitim–Öğretim yılında yerleştirilecek öğrenciler için kontenjanlar belirlenmiş olup toplam kontenjan 20 kişidir. Bunun 2’si burslu ve 18’i %50 indirimlidir.

 

Atçılık ve Antrenörlüğü Eğitim Ücreti

Program Adı

Ücret

Atçılık ve Antrenörlüğü (Burslu)

-

Atçılık ve Antrenörlüğü (%50 İndirimli)

7.350 TL + KDV (%8)

Ücret ve Burs Sistemi

Doğum yeri veya ikameti Aksaray, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illeri olan öğrencilere Nevşehir’de eğitim veren örgün öğretim programlarını tercih etmeleri durumunda %15 bölge bursu, ilk sırada Kapadokya Meslek Yüksekokulunun burssuz örgün öğretim programlarından birini tercih eden öğrencilere %15 tercih bursu verilmektedir.

Ödeme Şekli

İlk kayıtta ücretin en az ¼’ü peşin olarak ödenir. Ücretin geri kalanı Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan aylarında eşit taksitler halinde ödenecek olup, birinci taksit yüksekokulun banka hesabına yatırılır. Diğer taksitler kredi kartı veya yüksekokulun belirlediği banka veya bankalar aracılığıyla tahsil edilecektir. Ücretin tamamının peşin olarak ödenmesi durumunda indirim uygulanır.

Atçılık ve Antrenörlüğü Programı Ders Kataloğuna Gitmek İçin Tıklayınız

2019 ÖSYS Kontenjan Kılavuzunda Yer Alan Atçılık ve Antrenörlüğü Programı Koşul ve Açıklamaları İçin TıklayınE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız