Diyaliz

Misyonumuz ve Vizyonumuz

DİYALİZ (TÜRKÇE)

Diyaliz programının misyonu, diyaliz tedavisi alan hastaların bakım, tedavi, eğitim ihtiyaçlarını karşılayabilecek, diyaliz makinası ve bağlı olduğu sistemlerin kullanımı ve arıza tespitini yapabilecek mesleki ve teknik bilgiye sahip, ekip çalışmasına yatkın, mesleki etik kurallarını uygulayan profesyoneller yetiştirmektir.

DİYALİZ (İNGİLİZCE)

Diyaliz tedavisi gerektiren hastaların hemodiyaliz merkezlerinde diyaliz makinesine bağlanmasında, komplikasyonlarının takibi ve tedavisi yapan, diyaliz işlemlerinin sonlandırılması aşamalarında çalışan, yurtdışı bağlantılı gelen hastalara da nitelikli sağlık bakımı veren, hasta ve yakınlarını diyaliz tedavisi konusunda bilgilendiren, diyaliz makinesinin bakımını yapabilen, hemodiyaliz ve periton diyalizi ünitesi ile ilgili teknik konularda yabancı dil ağırlıklı yeterli eğitimi alan, yetkin ve girişimci ruha sahip uluslararası düzeyde çalışabilecek nitelikli sağlık personeli yetiştirmektir.


E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız