Elektronörofizyoloji

Son yıllarda pek çok sağlık kuruluşu bünyelerine nöroloji birimleri ve uykuda yaşanan sağlık sorunlarının tespit edildiği uyku ünitelerini eklemektedir. Bu gelişmeler uygulamaya hâkim elektronörofizyoloji teknikerine duyulan ihtiyacı her geçen gün artırmaktadır.Kapadokya MYO

Elektronörofizyoloji teknikeri; elektronörofizyolojik yöntemlerin kullanılmasında ilgili uzman doktora yardım eden ve doktorun gözetiminde çalışan sağlık teknikeridir. Sağlık kurum ve kuruluşlarında beyin dalgalarının aktivitesi ile sinir veya kasların uyarılma potansiyellerini ölçen cihazları kullanır ve uyku ünitelerinde yine benzer ölçümleri gerçekleştirir. Bu tetkiklerle ilgili hasta kayıtlarını tutar.

Elektronörofizyoloji birimleri nöroloji, KBB, psikiyatri, pediatri, göğüs hastalıkları, fizyoloji gibi bu tetkikleri kullanan tüm dallara hizmet vermektedir.

Programı başarıyla tamamlayan öğrencilere ön lisans diploması ve “Elektronörofizyoloji Teknikeri” unvanı verilir.

 Bölüm Blog Sayfası için Tıklayın

Elektronörofizyoloji programı öğrencilerimiz, Fizyoterepi ve Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programlarında çift anadal yapma şansına sahiptir.

 

 

 

Puan Türü: TYT
Eğitim Dili: Türkçe

2019-ÖSYS Yerleştirme Kontenjanları ve Taban Puanları

Program Adı  Kontenjan 2018-ÖSYS En Küçük Puan
Elektronörofizyoloji (Ücretli) 8 180.35
Elektronörofizyoloji (Burslu) 6 290.90
Elektronörofizyoloji (%50 İndirimli) 25 215.26
Elektronörofizyoloji (%25 İndirimli) 22 199.13

2019 – 2020 Eğitim–Öğretim yılında yerleştirilecek öğrenciler için kontenjanlar belirlenmiş olup toplam kontenjan 61 kişidir. Bunun 6’sı burslu, 25’i %50 indirimli, 22’si %25 indirimli ve 8’i ücretlidir.

Dikey Geçiş Yapılabilecek Lisans Bölümleri

  • Fizyoterapi ve Rehabilitasyon
  • Hemşirelik
  • Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri

Eğitim Ücreti

2019-2020 akademik yılında eğitim ücreti 17.950 TL’ dir. Ücretlere KDV dâhil değildir.

Program Adı Ücret
Elektronörofizyoloji (Ücretli) 17.950 TL + KDV (%8) 
Elektronörofizyoloji (Burslu) -
Elektronörofizyoloji (%50 İndirimli) 8.975 TL + KDV (%8)
Elektronörofizyoloji (%25 İndirimli) 13.462,5 TL + KDV (%8)

Ücret ve Burs Sistemi

Doğum yeri veya ikameti Aksaray, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illeri olan öğrencilere Nevşehir’de eğitim veren örgün öğretim programlarını tercih etmeleri durumunda %15 bölge bursu, ilk sırada Kapadokya Meslek Yüksekokulunun burssuz örgün öğretim programlarından birini tercih eden öğrencilere %15 tercih bursu verilmektedir.

Ödeme Şekli

İlk kayıtta ücretin en az ¼’ü peşin olarak ödenir. Ücretin geri kalanı Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan aylarında eşit taksitler halinde ödenecek olup, birinci taksit yüksekokulun banka hesabına yatırılır. Diğer taksitler kredi kartı veya yüksekokulun belirlediği banka veya bankalar aracılığıyla tahsil edilecektir. Ücretin tamamının peşin olarak ödenmesi durumunda indirim uygulanır.

İlgili Ders Kataloğuna Gitmek İçin Tıklayınız

2019 ÖSYS Kontenjan Kılavuzunda Yer Alan Program Koşul ve Açıklamaları İçin TıklayınE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız