Sağlık Turizmi İşletmeciliği

Türkiye, gerek medikal gerekse termal turizmde büyük bir potansiyel taşımakta; ülkemizde son on yıldır sağlık turizmi alanında hizmet veren hastaneler, termal oteller, spa-wellness ve sağlık turizmi acenteleri faaliyetlerini artırmaktadır.Kapadokya MYO

Yüksekokulumuz tarafından geliştirilen Sağlık Turizmi İşletmeciliği programının amacı, ülkemizin uluslararası standartlarda sağlık ve konaklama imkânlarını değerlendirerek, ziyaretçilerin tedavilerini en rahat koşullarda geçirmelerini sağlayacak, nitelik olarak gelişmiş sağlık ve turizm bilgisine sahip elemanlar yetiştirmektir.

Program mezunları, sağlık kurum ve kuruluşlarının sağlık turizmi birimlerinde, sağlık turizmi ile ilgili faaliyet gösteren acentelerde, sağlıklı yaşam konusunda hizmet veren otel ve tesislerde iş imkânı bulmaktadırlar.

Programı başarıyla tamamlayan öğrencilere Sağlık Turizmi İşletmeciliği alanında ön lisans diploması verilir.

Puan Türü: YGS-6
Eğitim Dili: Türkçe

2016-ÖSYS Yerleştirme Kontenjanları ve Taban Puanları

Program Adı  Kontenjan 2017-ÖSYS En Küçük YGS Puanı
Sağlık Turizmi İşletmeciliği (Tam Burslu) 4 195,68
Sağlık Turizmi İşletmeciliği (%50 Burslu) 16 191,51
Sağlık Turizmi İşletmeciliği (%25 Burslu) 20 -

2016 – 2017 Eğitim–Öğretim yılında yerleştirilecek öğrenciler için kontenjanlar belirlenmiş olup toplam kontenjan 40 kişidir. Bunun 4’ü tam burslu, 16’ sı %50 burslu, 20’si %25 bursludur.

Dikey Geçiş Yapılabilecek Lisans Bölümleri

Bu programa ait dikey geçiş yapılabilecek alanlar henüz ÖSYM tarafından açıklanmamıştır.

Eğitim Ücreti

2016-2017 akademik yılında eğitim ücreti 10.250 TL’ dir. Ücretlere KDV dâhil değildir.

Program Adı Ücret
Sağlık Turizmi İşletmeciliği (Tam Burslu) -
Sağlık Turizmi İşletmeciliği (%50 Burslu) 5.125TL + KDV
Sağlık Turizmi İşletmeciliği (%25 Burslu) 7.687,5TL + KDV

Ücret ve Burs Sistemi

Doğum yeri veya ikameti Aksaray, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illeri olan öğrencilere Nevşehir’de eğitim veren örgün öğretim programlarını tercih etmeleri durumunda %15 bölge bursu, ilk sırada Kapadokya Meslek Yüksekokulunun burssuz örgün öğretim programlarından birini tercih eden öğrencilere %15 tercih bursu verilmektedir.

Ödeme Şekli

İlk kayıtta ücretin en az ¼’ü peşin olarak ödenir. Ücretin geri kalanı Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan aylarında eşit taksitler halinde ödenecek olup, birinci taksit yüksekokulun banka hesabına yatırılır. Diğer taksitler kredi kartı veya yüksekokulun belirlediği banka veya bankalar aracılığıyla tahsil edilecektir. Ücretin tamamının peşin olarak ödenmesi durumunda indirim uygulanır.

İlgili Ders Kataloğuna Gitmek İçin Tıklayınız

2018 ÖSYS Kontenjan Kılavuzunda Yer Alan Program Koşul ve Açıklamaları İçin TıklayınE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız