Sosyal Hizmetler

Sosyal hizmetler, kişi veya topluma bakım, yardım, sosyal ve ekonomik desteği içeren; geniş bir çalışma sahası bulunan bir alandır.Kapadokya MYO

Kapadokya MYO Sosyal Hizmetler mezunları, eğitim programı dâhilinde aldıkları çocuk gelişimi sertifikasıyla okul öncesi eğitim alanında; ilkyardım ve bakım sertifikalarıyla sağlık alanında ön plana çıkmaktadırlar.

Program mezunları ağırlıkla, Aile ve Sosyal Politika Bakanlığına bağlı kreşlerde ve Sağlık Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren sağlık kuruluşlarında çalışma imkânı bulmaktadırlar.

Ayrıca mezunlar çeşitli kurum ve kuruluşlar (MEB, ASPB, KYK) tarafından açılan kadrolarda “sosyal hizmetler yardımcı elemanı” unvanı ile çalışabilmektedirler.
Programı başarıyla tamamlayan öğrencilere Sosyal Hizmetler alanında ön lisans diploması verilir.

Bölüm Blog Sayfası için Tıklayın

Puan Türü: TYT
Eğitim Dili: Türkçe

2019-ÖSYS Yerleştirme Kontenjanları ve Taban Puanları

Program Adı Kontenjan 2019-ÖSYS En Küçük Puan
Sosyal Hizmetler (Burslu) 5 249,20
Sosyal Hizmetler (%50 İndirimli) 45 - - - -

2019 – 2020 Eğitim–Öğretim yılında yerleştirilecek öğrenciler için kontenjanlar belirlenmiş olup örgün öğretimde toplam kontenjan 50 kişidir. Bunun 5’i burslu, 45’i %50 indirimlidir.

Dikey Geçiş Yapılabilecek Lisans Bölümleri

Sosyal Hizmet
Sosyoloji

Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarının Aşağıda Belirtilen Alan/Dallarından Mezun Olanlar, Sosyal Hizmetler Programına Ek Puanları ile Yerleşebileceklerdir.

Sosyal Hizmetler
Alan Kodu Alan Adı Dal No Dal Adı
6003 Aile ve Tüketici Hizmetleri - Alanı ve Tüm Dalları
6009 Çocuk Gelişimi ve Eğitimi - Alanı ve Tüm Dalları
6023 Hasta ve Yaşlı Hizmetleri - Alanı ve Tüm Dalları

 

Eğitim Ücreti

2019-2020 akademik yılında eğitim ücreti 14.700 TL’ dir. Ücretlere KDV dâhil değildir.

Program Adı Ücret
Sosyal Hizmetler (Burslu) -
Sosyal Hizmetler (%50 İndirimli) 7.350 TL + KDV (%8) 

Ücret ve Burs Sistemi

Doğum yeri veya ikameti Aksaray, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illeri olan öğrencilere Nevşehir’de eğitim veren örgün öğretim programlarını tercih etmeleri durumunda %15 bölge bursu, ilk sırada Kapadokya Meslek Yüksekokulunun burssuz örgün öğretim programlarından birini tercih eden öğrencilere %15 tercih bursu verilmektedir.

Ödeme Şekli

İlk kayıtta ücretin en az ¼’ü peşin olarak ödenir. Ücretin geri kalanı Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan aylarında eşit taksitler halinde ödenecek olup, birinci taksit yüksekokulun banka hesabına yatırılır. Diğer taksitler kredi kartı veya yüksekokulun belirlediği banka veya bankalar aracılığıyla tahsil edilecektir. Ücretin tamamının peşin olarak ödenmesi durumunda indirim uygulanır.

İlgili Ders Kataloğuna Gitmek İçin Tıklayınız

2019 ÖSYS Kontenjan Kılavuzunda Yer Alan Program Koşul ve Açıklamaları İçin TıklayınE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız