Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik

Tıbbi Sekreterler, sağlık kurumlarında verilen hizmetin kaydını tutan, tıbbi işlemlerin gerektirdiği haberleşme ve yazışma işlerini yürüten sağlık elemanlarıdır. Program mezunları, sağlık kurumlarında, tıbbi yazılım şirketlerinde, medikal malzeme firmalarında çalışmaktadırlar. Kapadokya MYO Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı, temel sağlık bilgisine sahip, sağlık hizmetlerinin süreçlerine ve yönetimine hakim, iletişimi kuvvetli uzmanlar yetiştirecektir.

Puan Türü: TYT
Eğitim Dili: Türkçe

2018-ÖSYS Yerleştirme Kontenjanları ve Taban Puanları (Örgün)

Program Adı Kontenjan 2017-ÖSYS En Küçük Puan
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Burslu) 6 ----
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (%50 İndirimli) 44 ----
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (%25 İndirimli) 10 ----

2018 – 2019 Eğitim–Öğretim yılında yerleştirilecek öğrenciler için kontenjanlar belirlenmiş olup toplam kontenjan 60 kişidir. Bunun 6’sıburslu, 44’ü %50 indirimli ve 10’u %25 indirimlidir.

Eğitim Ücreti

2018-2019 akademik yılında eğitim ücreti 12.000 TL’dir. Ücretlere KDV dâhil değildir.

Program Adı Ücret
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Burslu) -
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (%50 İndirimli) 6.000 + KDV
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (%25 İndirimli) 9.000 TL + KDV

Ücret ve Burs Sistemi

Doğum yeri veya ikameti Aksaray, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illeri olan Öğrencilere Nevşehir’de eğitim veren Örgün Öğretim programlarını tercih etmeleri durumunda %15 bÖlge bursu, ilk sırada Kapadokya Meslek Yüksekokulunun burssuz Örgün Öğretim programlarından birini tercih eden Öğrencilere %15 tercih bursu verilmektedir.

Kapadokya MYO’ya başvur, mesleki yönelimini belirleyelim. Mesleki Eğilim Testi ile tercihten Önce burs kazanma şansı. Başvuru için;

http://www.kapadokya.edu.tr/basvuru

Ödeme Şekli

İlk kayıtta ücretin en az ¼’ü peşin olarak Ödenir. Ücretin geri kalanı Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan aylarında eşit taksitler halinde Ödenecek olup, birinci taksit yüksekokulun banka hesabına yatırılır. Diğer taksitler kredi kartı veya yüksekokulun belirlediği banka veya bankalar aracılığıyla tahsil edilecektir. Ücretin tamamının peşin olarak Ödenmesi durumunda indirim uygulanır.

2018 ÖSYS Kontenjan Kılavuzunda Yer Alan Program Koşul ve Açıklamaları İçin TıklayınE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız