Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik

Tıbbi Sekreterler, sağlık kurumlarında verilen hizmetin kaydını tutan, tıbbi işlemlerin gerektirdiği haberleşme ve yazışma işlerini yürüten sağlık elemanlarıdır. Program mezunları, sağlık kurumlarında, tıbbi yazılım şirketlerinde, medikal malzeme firmalarında çalışmaktadırlar. Kapadokya MYO Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı, temel sağlık bilgisine sahip, sağlık hizmetlerinin süreçlerine ve yönetimine hakim, iletişimi kuvvetli uzmanlar yetiştirecektir.
Bölüm Blog Sayfası için Tıklayın

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programı öğrencilerimiz, Patoloji Laboratuvar Teknikleri ve Tıbbi Laboratuvar Teknikleri programlarında çift anadal yapma şansına sahiptir.

Puan Türü: TYT
Eğitim Dili: Türkçe

2019-ÖSYS Yerleştirme Kontenjanları ve Taban Puanları (Örgün)

Program Adı Kontenjan 2019-ÖSYS En Küçük Puan
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Burslu) 6 266,73
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (%50 İndirimli) 42 - - - -
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (%25 İndirimli) 12 - - - -

2019 – 2020 Eğitim–Öğretim yılında yerleştirilecek öğrenciler için kontenjanlar belirlenmiş olup toplam kontenjan 60 kişidir. Bunun 6’sı burslu, 42’si %50 indirimli ve 12’si %25 indirimlidir.

Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarının Aşağıda Belirtilen Alan/Dallarından Mezun Olanlar, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programına Ek Puanları ile Yerleşebileceklerdir.

Tıbbi Dokümantasyon ve Sektererlik
Alan Kodu Alan Adı Dal No Dal Adı
6008 Büro Yönetimi - Alanı ve Tüm Dalları
6208 Sağlık Hizmetleri - Alanı ve Tüm Dalları
6209 Sağlık Hizmetleri Sekreterliği  - Alanı ve Tüm Dalları
59068 Sağlık Astsubay Hazırlama - Alanı ve Tüm Dalları

 

Eğitim Ücreti

2019-2020 akademik yılında eğitim ücreti 14.700 TL’dir. Ücretlere KDV dâhil değildir.

Program Adı Ücret
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Burslu) -
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (%50 İndirimli) 7.350 + KDV (%8)
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (%25 İndirimli) 11.025 TL + KDV (%8) 

Ücret ve Burs Sistemi

Doğum yeri veya ikameti Aksaray, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illeri olan Öğrencilere Nevşehir’de eğitim veren Örgün Öğretim programlarını tercih etmeleri durumunda %15 bÖlge bursu, ilk sırada Kapadokya Meslek Yüksekokulunun burssuz Örgün Öğretim programlarından birini tercih eden Öğrencilere %15 tercih bursu verilmektedir.

Kapadokya MYO’ya başvur, mesleki yönelimini belirleyelim. Mesleki Eğilim Testi ile tercihten Önce burs kazanma şansı. Başvuru için;

http://www.kapadokya.edu.tr/basvuru

Ödeme Şekli

İlk kayıtta ücretin en az ¼’ü peşin olarak Ödenir. Ücretin geri kalanı Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan aylarında eşit taksitler halinde Ödenecek olup, birinci taksit yüksekokulun banka hesabına yatırılır. Diğer taksitler kredi kartı veya yüksekokulun belirlediği banka veya bankalar aracılığıyla tahsil edilecektir. Ücretin tamamının peşin olarak Ödenmesi durumunda indirim uygulanır.

İlgili Ders Kataloğuna Gitmek İçin Tıklayınız

2019 ÖSYS Kontenjan Kılavuzunda Yer Alan Program Koşul ve Açıklamaları İçin TıklayınE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız