Konaklama İmkanı

Kapadokya Üniversitesi Kız ve Erkek Öğrenci Evleri

 

 

Sunulan İmkanlar:

Üniversitemizin Kapadokya Yerleşkesinde öğrenim gören kız ve erkek öğrencilerimiz için barınma ve yemek imkânları sunan öğrenci evlerimiz mevcuttur. Ürgüp ve Mustafapaşa'da bulunan öğrenci evlerimiz, öğrencilerimizin başka hiçbir şeyle uğraşmalarına gerek olmadan tümüyle eğitimlerine odaklanmalarını sağlayacak şekilde planlanmıştır ve tecrübeli eğitimciler tarafından idare edilmektedir.

85 Öğrenci kapasiteli Mustafapaşa öğrenci evi, Üniversitemiz yerleşkesi içerisinde, dersliklerimize yürüme mesafesinde bulunmaktadır; odalar 1,2,3'er kişiliktir.

Ürgüp şehir merkezine yakın, alışveriş mekânlarına yürüme mesafesinde bulunan Ürgüp öğrenci evimizde 56 erkek öğrenci kapasitesi bulunmaktadır. 1, 2, 3’er kişilik odaları bulunan Ürgüp Öğrenci evinde konaklayan öğrencilerimize ücretsiz servis imkânı sağlanmaktadır.

Öğrenci evlerinde 7/24 güvenlik bulunmakta ve veli bilgilendirme hizmeti verilmektedir. Merkezi sistem ile ısıtılan öğrenci evlerimizde 24 saat kesintisiz sıcak su olup; her odada banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Çamaşır ve ütü odaları öğrencilerimizin ortak kullanımına açıktır.

Öğrenci evlerimizde konaklayan öğrencilerimize sabah kahvaltısı hizmeti verilmektedir. Her gece saat 23.00'de etüt alanlarında çorba ikramı bulunmaktadır.

Yurt imkanlarını anlatan öğrencimizin videosu için tıklayın.

Kampüs yaşantısını anlatan öğrencimizin videosu için tıklayın.

 

Ücret (2019-2020 akademik yılı yıllık konaklama ücreti)

Oda Tipi

İki Dönem

Üç Dönem

Aylık Taksit Tutarı

Üç Kişilik

12.000,00 ₺

14.400,00 ₺

1.200,00 ₺

İki Kişilik

13.500,00 ₺

16.200,00 ₺

1.350,00 ₺

Tek Kişilik

14.800,00 ₺

17.760,00 ₺

1.480,00 ₺

 

Diğer Konaklama Alternatifleri

Türkiye’nin önde gelen turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya’da çeşitli konaklama imkânları bulunmaktadır. Bölgede apart, hostel, otel ve ayrıca özel yurtlar da bulunmaktadır. Konaklama tipine göre kişi başı aylık 650 ₺ ile 1500 ₺ arasında alternatif konaklama yerleri bulunmaktadır.Tavsiye niteliğinde bazı kurumlara ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.

ÖZSOY APART(KIZ/ERKEK)

ÜRGÜP

KIZ-ERKEK

2/3/4 Kişilik

TANRIVER KIZ ÖĞRENCİ YURDU

ÜRGÜP

KIZ

2 Kişilik

HANIMELİ APART

ÜRGÜP

KIZ

1/2/3 Kişilik

AKYOL APART

MUSTAFAPAŞA

KIZ

1/2 KişilikE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız