Aşçılık

Hem keyifli bir iş, hem de yüksek bir gelir kaynağı fırsatı olan aşçılık günümüzde gençler arasında önde gelen mesleklerden biri olarak ön plana çıkmaktadır.Kapadokya MYO

Gastronomi yarışmalarında en fazla ödülü kazanan aşçılık programına sahip olmasıyla tanınan Kapadokya Meslek Yüksekokulu'nda, tam donanımlı eğitim mutfağı ve uzman eğitmenler ile aşçılık mesleğinin gerektirdiği uygulamalı eğitime ağırlık verilmektedir. Bu sayede öğrencilerimiz ulusal – uluslararası yarışmalarda okulumuzu başarıyla temsil etmektedirler.

Kurumsal destekçilerimiz sayesinde öğrencilerimiz, seminerlerle her konunun uzmanından eğitimler almakta, mesleğe ilk adımlarını katıldıkları fuarlarla, nitelikli uygulamalarla atmaktadırlar. Daha mezun olmadan sektörün önde gelen kuruluş ve isimlerini tanımakta, kendilerini tanıtma imkânı bulmaktadırlar.

Programı başarıyla tamamlayan öğrencilere aşçılık alanında ön lisans diploması verilir.

Puan Türü YGS-4
Eğitim Dili: Türkçe

2017-ÖSYS Yerleştirme Kontenjanları ve Taban Puanları

Program Adı  Kontenjan 2016-ÖSYS En Küçük YGS Puanı
Aşçılık (Tam Burslu) 6 354,64
Aşçılık (%50 Burslu) 54 244,40

2017 – 2018 Eğitim–Öğretim yılında yerleştirilecek öğrenciler için kontenjanlar belirlenmiş olup toplam kontenjan 60 kişidir. Bunun 6’sı tam burslu, 54’ü %50 bursludur.

Dikey Geçiş Yapılabilecek Lisans Bölümleri

  • Aile ve Tüketici Bilimleri
  • Beslenme ve Diyetetik
  • Gastronomi
  • Gastronomi ve Mutfak Sanatları
  • Mutfak Sanatları ve Yönetimi
  • Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği

Eğitim Ücreti

2017-2018 akademik yılında eğitim ücreti 10.900 TL’ dir. Ücretlere KDV dâhil değildir.

Program Adı Ücret
Aşçılık (Tam Burslu) -
Aşçılık (%50 Burslu) 5.450TL + KDV

Ücret ve Burs Sistemi

Doğum yeri veya ikameti Aksaray, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illeri olan öğrencilere Nevşehir’de eğitim veren örgün öğretim programlarını tercih etmeleri durumunda %15 bölge bursu, ilk sırada Kapadokya Meslek Yüksekokulunun burssuz örgün öğretim programlarından birini tercih eden öğrencilere %15 tercih bursu verilmektedir.

Ödeme Şekli

İlk kayıtta ücretin en az ¼’ü peşin olarak ödenir. Ücretin geri kalanı Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan aylarında eşit taksitler halinde ödenecek olup, birinci taksit yüksekokulun banka hesabına yatırılır. Diğer taksitler kredi kartı veya yüksekokulun belirlediği banka veya bankalar aracılığıyla tahsil edilecektir. Ücretin tamamının peşin olarak ödenmesi durumunda indirim uygulanır.

İlgili Ders Kataloğuna Gitmek İçin Tıklayınız

2017 ÖSYS Kontenjan Kılavuzunda Yer Alan Program Koşul ve Açıklamaları İçin TıklayınE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.