Uçuş Harekat Yöneticiliği

Uçuş harekât uzmanı (uçuş dispeçeri), uçuş harekâtını planlayan, uygulayan, uçuşu takip ve kontrol eden, sorumlu pilotun talebi veya gerekli durumlarda uçuş ekibini bilgilendiren, uçuş akışını izleyen, acil durum bilgilerinin gerekli birimlere iletilmesini sağlayan, sivil havacılık tarafından onaylanmış geçerli lisansa sahip nitelikli personeldir.Kapadokya MYO

Uçuş dispeçerliği, her türlü sivil hava aracının uçuş operasyonunun ulusal ve uluslararası sivil havacılık standartlarına uygun olarak planlanmasını, uygulanmasını, takibini, yönetimini ve kontrolünü sağlamakla sorumlu, havayollarında en çok sorumluluk taşıyan ve en iyi kazanca sahip olan mesleklerden biridir.

Yüksekokulumuz tarafından geliştirilen Uçuş Harekât Yöneticiliği programından mezun olan öğrenciler, havayolu işletmeleri (yolcu – kargo) ve temsil/gözetim şirketlerinde iş bulabilmektedirler.

Programı başarıyla tamamlayan öğrencilere Uçuş Harekât Yöneticiliği alanında ön lisans diploması verilir.

Puan Türü: YGS-5
Eğitim Dili: İngilizce

2017-ÖSYS Yerleştirme Kontenjanları ve Taban Puanları

Program Adı  Kontenjan 2016-ÖSYS En Küçük YGS Puanı
Uçuş Harekat Yöneticiliği (İstanbul) (Ücretli) 54 203,55
Uçuş Harekat Yöneticiliği (İstanbul) (Tam Burslu) 6 385,97

2017 – 2018 Eğitim–Öğretim yılında yerleştirilecek öğrenciler için kontenjanlar belirlenmiş olup toplam kontenjan 60 kişidir. Bunun 6’sı tam burslu, 54’ü ücretlidir.

Dikey Geçiş Yapılabilecek Lisans Bölümleri

  • Hava Trafik Kontrol
  • Pilotaj
  • Havacılık Yönetimi

Eğitim Ücreti

2017-2018 akademik yılında eğitim ücreti 13.500 TL’ dir. Ücretlere KDV dâhil değildir.

Program Adı Ücret
Uçuş Harekat Yöneticiliği (Ücretli) 13.500 TL + KDV
Uçuş Harekat Yöneticiliği (Tam Burslu) -

Ücret ve Burs Sistemi

Doğum yeri veya ikameti Aksaray, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illeri olan öğrencilere Nevşehir’de eğitim veren örgün öğretim programlarını tercih etmeleri durumunda %15 bölge bursu, ilk sırada Kapadokya Meslek Yüksekokulunun burssuz örgün öğretim programlarından birini tercih eden öğrencilere %15 tercih bursu verilmektedir.

Ödeme Şekli

İlk kayıtta ücretin en az ¼’ü peşin olarak ödenir. Ücretin geri kalanı Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan aylarında eşit taksitler halinde ödenecek olup, birinci taksit yüksekokulun banka hesabına yatırılır. Diğer taksitler kredi kartı veya yüksekokulun belirlediği banka veya bankalar aracılığıyla tahsil edilecektir. Ücretin tamamının peşin olarak ödenmesi durumunda indirim uygulanır.

İlgili Ders Kataloğuna Gitmek İçin Tıklayınız

2017 ÖSYS Kontenjan Kılavuzunda Yer Alan Program Koşul ve Açıklamaları İçin TıklayınE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.