Koordinatörlük

Uluslararası İlişkiler Ofisi, Kapadokya Üniversitesi Stratejik Planında uluslararasılaşma yol haritası başlığı altında belirtilen hedeflere yönelik uluslararası alandaki iş birliklerinin geliştirilmesi, uluslararası öğrenci sayısının artırılması, eğitim-araştırma faaliyetlerinin geliştirilmesi ve uluslararasılaşma hedeflerinin kurum kültürü haline getirilmesi için çalışmalarını sürdürmektedir.

Uluslararasılaşma misyonumuz çok yönlü eğitim, staj, araştırma iş birliklerinin ve hareketliliklerinin arttırılması üzerine kuruludur.

Kapadokya Üniversitesi, hareketlilik programlarıyla 2008 yılından bu yana birçok Avrupa ülkesine çok sayıda öğrenci ve personel hareketlilik imkânı sunmuştur. Erasmus+, Mevlana ve Farabi programlarının yanı sıra ikili anlaşmalarla uluslararası ilişki ağını gün geçtikçe güçlendirmektedir.

Erasmus+ programı başta olmak üzere, değişim programları kapsamında hareketlilik sürecinin koordinasyonundan sorumlu olan UİO, gelen-giden öğrenci ve öğretim elemanları için gerekli desteği vermektedir. Uluslararası anlaşmaların yapılması ve bu anlaşmaların usulüne uygun bir şekilde yürütülmesi yine UİO sorumluluğundadır.

 

Uluslararası İlişkiler Birim Başkanı & Değişim Programları Kurum Koordinatörü

Elif O. Benveniste / elif.benveniste@kapadokya.edu.tr

 

Personel Hareketliliği

Gelen Personel    : Cansu Zontur

Giden Personel    : Mustafa Günay Özdemir

Öğrenci Hareketliliği

Giden Öğrenci     : Gülsüm Koçdemir

Gelen Öğrenci     : Behire Özer

 

international@kapadokya.edu.tr / erasmus@kapadokya.edu.tr  / +90 384 3535009 (1207)

Mustafapaşa, 50420 Ürgüp / Nevşehir, Türkiye

 

 

Birim Koordinatörlerini görüntülemek için tıklayın

* Uluslararası anlaşmalarımızı görüntülemek için tıklayın.E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız