18 Ağustos 2017 Tarihli Öğretim Üyesi Alım İlanı

Kapadokya Üniversitesinden

Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Uygulamalı Bilimler Fakültesi ve Kapadokya Meslek Yüksekokulunda 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Vakıf Yüksek Öğretim Kurumları Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca aşağıda nitelikleri belirtilen profesörlük ve yardımcı doçentlik kadrolarına tam zamanlı öğretim üyesi alınacaktır. Bu kadroya başvuracak adayların ilgili yönetmelik hükümlerine göre asgari başvuru koşullarını sağlamış olmak şartıyla ilanda belirtilen ve aşağıda ayrıntıları verilen evrakı süresi içerisinde, Üniversite Meydanı No:1 Mustafapaşa Ürgüp/Nevşehir’de bulunan Kapadokya Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne teslim etmeleri gereklidir.

Başvuru dosyasında eksik belge olması halinde adayın başvurusu değerlendirmeye alınmaz ve kişi bundan doğan bir hak iddia edemez. Başvuru süresi, ilan tarihinden itibaren 15 gündür. Süresi içinde yapılmayan, posta ve e-posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Başvuru formunu indirmek için tıklayınız.

Profesörlük Kadrosu İçin Gerekli Belgeler:

 1. Başvurdukları bölüm ve programı belirten dilekçe,
 2. Özgeçmiş (YÖK Formatında),
 3. Yayın listesi,
 4. İki adet vesikalık fotoğraf (fotoğrafların arkasına adı, soyadı ve başvurulan kadro yazılacaktır),
 5. Nüfus cüzdanı örneği,
 6. Doçentlik belgesi (Noter Onaylı),
 7. Yönettiği lisansüstü çalışmalar,
 8. Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar bile) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesi dökümü,
 9. Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 adet dosya ve 6 adet CD.

Yardımcı Doçentlik Kadrosu İçin Gerekli Belgeler:

 1. Başvurdukları bölüm ve programı belirten dilekçe,
 2. Özgeçmiş (YÖK Formatında),
 3. Doktora, Yüksek Lisans ve Lisans diplomasının noterden tasdikli fotokopisi, (Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.)
 4. İki adet vesikalık fotoğraf (fotoğrafların arkasına adı, soyadı ve başvurulan kadro yazılacaktır),
 5. Nüfus cüzdanı örneği,
 6. Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosya.
* İçeriğin tamamını görebilmek için tabloyu sola kaydırınız.

FAKÜLTE/YÜKSEKOKUL

BÖLÜMÜ - PROGRAMI

KADRO UNVANI

ADEDİ

ARANAN ŞARTLAR

Kapadokya Meslek Yüksekokulu Dişçilik Hizmetleri – Diş Protez Teknolojisi Yrd. Doç. Dr. 1 Ağız, Diş ve Çene Hastalıkları ve Cerrahisi alanında doktora yapmış olmak.
Kapadokya Meslek Yüksekokulu Dişçilik Hizmetleri – Ağız ve Diş Sağlığı Yrd. Doç. Dr. 1 Pedodonti alanında doktora yapmış olmak.
Uygulamalı Bilimler Fakültesi - Yrd. Doç. Dr. 1 Yüksek lisans ve doktorasını Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında yapmış olmak,
Sayısal işaret ve görüntü işleme üzerine doktora çalışması yapmış olmak,
Bir yükseköğretim kurumunda alanında en az 5 yıl ders vermiş olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi - Profesör 1 Uluslararası İlişkiler alanında Doçent unvanı almış olmak. Orta Asya Bütünleşmesi ve Türk Cumhuriyetleri alanında çalışmalar yapmış olmak.

Diğer Duyurular TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız