2018-2019 E-Kayıt İşlemleri

E-Devlet Üzerinden Kayıt İşlemleri

Elektronik kayıt öğrenci adayları için zorunlu olmayıp isteğe bağlıdır. Elektronik kaydı tercih etmeyen veya zorunlu nedenlerle elektronik kaydı yapılamayan öğrenci adayları bizzat üniversitemize gelerek yüz yüze kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Elektronik Kayda İzin Verilen Programlar:
Adalet, Ağız ve Diş Sağlığı, Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, Aşçılık, Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri, Çocuk Gelişimi (Önlisans), Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim), Diş Protez Teknolojisi, Diyaliz (Türkçe), Diyaliz, Elektronörofizyoloji, Fizyoterapi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Mimari Restorasyon , Odyometri, Optisyenlik, Patoloji Laboratuvar Teknikleri, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Sosyal Hizmetler, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Turist Rehberliği, Turist Rehberliği (Uzaktan Öğretim), Beslenme ve Diyetetik, Çocuk Gelişimi (Lisans), Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Psikoloji, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

E-devlet üzerinden yapılacak kayıtlar 03 – 05 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Üniversitemize yerleşen ve e-devlet üzerinde kayıt yaptırmak isteyen adaylar, e-devlet şifreleri ile www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bölümünden kayıt işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

1. Aşama
Üniversitemizin elektronik kayda izin verilen programlarına yerleşen tüm öğrenci adayları ilk önce kayit.kapadokya.edu.tr adresinden ulaşabilecekleri “Öğrenci Bilgi Formu”nu doldurmalıdır. Formda yer alan bilgiler kontrol edilmeli ve varsa gerekli düzeltmeler yapılmalıdır. Doldurulmuş olan “Öğrenci Bilgi Formu”nun bir çıktısı alınarak öğrenci adayı tarafından imzalanmalıdır.
Öğrenciler aşağıda yer alan banka hesabına Eğitim Taahhütnamesinde yer alan asgari öğrenim ücretini (taksitli ödeme yapacaklar için eğitim ücretinin ¼’ü) yatırmaları gerekmektedir. Öğrenim ücretini yatırmayan öğrenciler elektronik kayıt yaptıramazlar. Eğitim ücretini yatıran tüm öğrenci adaylarının Eğitim Taahhütnamesini (indir) doldurup imzaladıktan sonra taranmış bir dijital kopyasını banka dekontu ile birlikte, e-postanın konu kısmına adı-soyadıT.C. Kimlik No ve yerleştiği bölümü yazarak kayit@kapadokya.edu.tr adresine göndermeleri gerekmektedir. Öğrenci ve ödemeyi yapacak kişi tarafından imzalanmış Eğitim Taahhütnamesinin taranmış bir dijital kopyası ile ödemenin yapıldığına dair banka dekontu kayit@kapadokya.edu.tr adresine gönderildikten sonra öğrenci adayının e-devlet kayıt imkânı 24 saat içerisinde aktif hâle gelecektir. Öğrenci adayı bundan sonra e-devletten kaydını tamamlayabilir. Kayıt tamamlandı onayı alındıktan sonra bu belgelerin asıl kopyaları 2. Aşamada kargo veya posta yolu ile gönderilmelidir.

Eğitim Ücretinin Yatırılacağı Banka Hesap Bilgileri:
- Banka                    : Garanti Bankası
- Kurum Kodu         : 2623
- Ödeme Türü         : İsteğe bağlı ödeme
- Ödeme Tutarı: Ödeme tutarı (*) tarafınızca banka yetkililerine belirtilmelidir.
* Ödeme tutarını hesaplamak için Eğitim Taahhütnamesi çizelgesinden yararlanabilirsiniz. Öğrenci adayları yukarıda ayrıntıları verilen banka hesabına Eğitim Taahhütnamesinde yer alan asgari öğrenim ücretini (taksitli ödeme yapacaklar için eğitim ücretinin ¼’ü) yatırmaları gerekmektedir.
** Öğrencinin adı-soyadı ve T.C kimlik numarası ödeme dekontunda açık bir şekilde yazılı olarak belirtilmiş olmalıdır.

2. Aşama
E-devlet üzerinden elektronik kayıt işlemini tamamlayan öğrenci adayları, kayıt için gerekli belgeleri kargo veya posta yolu ile en geç 01 Ekim 2018 mesai bitimine kadar üniversitemize ulaşacak şekilde göndermeleri gerekmektedir.

  • Kayıt kontrol formu (indirmek için tıklayınız)
  • Sınav sonuç belgesinin çıktısı
  • Lise diplomasının aslı veya e-devlet üzerinden alınan barkotlu lise mezuniyet belgesi
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • 4 adet vesikalık fotoğraf
  • Öğrenci anketi (sayfaya ulaşmak için tıklayınız)
  • Öğrenci bilgi formu (1.aşama)
  • Eğitim taahhütnamesi (1.aşama)
  • Eğitim ücretinin yatırıldığını gösteren banka dekontu (1.aşama)
  • Öğrenci Taahhütnamesi (Örgün Öğretim) (indirmek için tıklayınız)

Kayıt için gerekli belgeleri kargo veya posta ile ulaştırmak isteyen öğrenci adayları için adres:
Kapadokya Üniversitesi
Mustafapaşa, Ürgüp (50420) – NEVŞEHİR


Diğer Duyurular TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız