2019-2020 Akademik Yılı Hazırlık Sınıfı Muafiyet Sınavı Başvuruları

  • 2017-2018 Akademik yılında Hazırlık sınıfından başarısız olan öğrenciler için ve 2019 yılında Üniversitemize kayıt yaptırmış öğrenciler için Mustafapaşa ve Sabiha Gökçen yerleşkelerinde hazırlık sınıfı muafiyet sınavı iki aşamalı olarak gerçekleştirilecektir.
  • Sınavın birinci aşaması olan OOPT (Oxford Online Placement Test) 09 Eylül 2019 Pazartesi günü saat 09:30’da Mustafapaşa yerleşkesinde U-1 dersliğinde, Sabiha Gökçen yerleşkesinde S-6 dersliğinde yapılacaktır.
  • Sınavın birinci aşamasından başarılı olan öğrenciler 10 Eylül 2019 Salı günü Mustafapaşa ve Sabiha Gökçen yerleşkelerinde yazılı ve sözlü sınava gireceklerdir.
  • Öğrencilerin muafiyet sınavının ilk aşamasından başarılı sayılabilmeleri için OOPT sınavından Önlisans programlarına 2019-2020 Akademik yılı kayıtlı öğrencilerden 50 puan ve üstü, İngiliz Dili ve Edebiyatı ile Mütercim Tercümanlık bölümlerine kayıtlı öğrencilerden ise 70 puan ve üstü almaları beklenmektedir. 2018 ve öncesi kayıtlı öğrencilerden ise başarılı sayılmaları için 40 puan ve üstü almaları beklenmektedir. İlk aşamada başarılı olan öğrenciler aynı gün Üniversitemiz web sayfasında ilan edilecektir.
  • 11 Eylül 2019 Çarşamba günü Hazırlık seviye belirleme sınavı yapılacaktır. Bu sınava girilmesi hazırlık sınıfı okuyacak tüm öğrencilerimiz için kur ve sınıf belirlenmesi açısından zorunludur.
  • Başvurular online olarak alınacak olup başvuru yapmayan öğrenciler sınava alınmayacaklardır. Sınavlara başvuru yapmak isteyen öğrencilerimizin muafiyet.kapadokya.edu.tr adresine TC kimlik numaraları ve öğrenci numaraları ile giriş yaparak başvuru yapmaları gerekmektedir.
  • Öğrencilerimizden hazırlık muafiyet sınavına başvuru hakkı olduğu halde online başvuru yapamayan öğrencilerimiz nilgun.eksi@kapadokya.edu.tr adresine e-postayla talepte bulunabilirler.
  • Son başvuru tarihi 8 Eylül 2019 saat 18:30’dur.
  • Başvuru yapmayan / öğrenci kimliği yanında olmayan öğrenciler sınava alınmayacaktır.

Sınav saat ve salon bilgileri Üniversitemiz web sayfasında duyurulacaktır.


Diğer Duyurular TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız