2019-2020 Akademik Yılı Kayıt İşlemleri

Üniversitemize yerleşen tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

Üniversitemize kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenci adayları kayıtlarını yüz yüze veya yerleştikleri programa göre e-devlet üzerinden yaptırabilirler.

Atçılık ve Antrenörlüğü, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, Uçak Teknolojisi, Uçak Elektrik-Elektronik, Uçak Gövde-Motor Bakım, Uçuş Harekât Yöneticiliği programlarına kayıt hakkı kazanmış öğrenci adayları kayıtta kendilerinden sağlık raporu, adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı gibi çeşitli ek belgeler istenmesi nedeniyle ve Milli Eğitim Bakanlığından lise mezuniyet bilgisi alınamayan adaylar sistemsel nedenlerle e-devlet üzerinden kayıt yaptıramazlar. Bu öğrenci adaylarının kayıt işlemleri için bizzat üniversitemize gelerek yüz yüze kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim), Turist Rehberliği (Uzaktan Öğretim) Programlarına yerleşen öğrenci adaylarının kayıt için gerekli belgeleri kargo veya posta yolu ile göndererek uzaktan kayıt yaptırmaları da mümkündür.
Ödeme ile ilgili bilgiler sayfanın en alt kısmında yer almaktadır.

Kayıt Tarihleri

Yüz yüze kayıt işlemleri 19 - 23 Ağustos 2019 tarihleri arasında, E-devlet üzerinden yapılacak kayıt işlemleri 16 - 21 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Yüz Yüze Kayıt İşlemleri

Yüz yüze kayıt yaptıracak öğrenci adaylarının kayıtta istenen belgelerle birlikte üniversitemize gelmeleri gerekmektedir. Tüm öğrenci adaylarının kayit.kapadokya.edu.tr adresinden ön kayıt işlemi yaparak “Öğrenci Bilgi Formu”nu doldurmaları gerekmektedir. Formda yer alan bilgiler kontrol edilmeli ve varsa gerekli düzeltmeler yapılmalıdır. Doldurulmuş olan “Öğrenci Bilgi Formu”nun bir çıktısı alınarak öğrenci adayı tarafından imzalanmalı ve aşağıda belirtilmiş olan diğer belgeler ile birlikte kayıt esnasında görevlilere teslim edilmelidir. 

Tüm Programlara Kayıt Yaptırabilmek İçin Gerekli Olan Belgeler

 • Kayıt kontrol formu (indirmek için tıklayınız)
 • Sınav sonuç belgesinin çıktısı
 • Lise diplomasının aslı veya e-devlet üzerinden alınan barkotlu lise mezuniyet belgesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 4 adet vesikalık fotoğraf
 • Öğrenci bilgi formu (kayit.kapadokya.edu.tr sayfasından ulaşabilirsiniz)
 • Eğitim taahhütnamesi (kayit.kapadokya.edu.tr sayfasından ulaşabilirsiniz - yüz yüze kayıt yaptıracak öğrenci adayları için bu belge kayıt esnasında düzenlenecektir.)
 • Öğrenci anketi http://anket.kapadokya.edu.tr/
 • Öğrenci taahhütnamesi ve açık rıza beyan formu – Örgün Öğretim (indirmek için tıklayınız) (Yüz yüze kayıt yaptıracak öğrenci adayları için bu belge kayıt esnasında düzenlenebilir.)
 • Öğrenci taahhütnamesi ve açık rıza beyan formu  - Uzaktan Öğretim (indirmek için tıklayınız)

Aşağıda yer alan programlara kayıt esnasında aşağıda belirtilmiş olan ek belgeler istenmektedir: Ek belge istenen programlar kayıtlarını e-devlet üzerinden yapamazlar.

Kayıt İçin Gerekli Olan Ek Belgeler

- Atçılık ve Antrenörlüğü Programına kayıt yaptırabilmek için gerekli olan ek belgeler:

 • Tam teşekküllü hastaneden alınacak, eğitim süresince ve daha sonrasında bu mesleği icra etmeye fiziksel ve/veya ruhsal bir engelin olmadığını belgeleyen heyet raporu
 • Yıllık eğitim süresi boyunca geçerli ferdi kaza sigortası yaptırıldığına dair belge

- Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programına kayıt yaptırabilmek için gerekli olan ek belgeler:

 • Tam teşekküllü bir hastaneden alınacak, mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmeye engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığını belgeleyen sağlık raporu
 • Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı Belgesi

- Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programına kayıt yaptırabilmek için gerekli olan ek belgeler:

 • Adli Sicil Kaydı Belgesi Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı Belgesi
 • Uçuşa uygunluk raporu (SHGM tarafından yetkilendirilmiş sağlık kuruluşları için tıklayınız)

- Uçak Teknolojisi, Uçak Elektrik-Elektronik, Uçak Gövde-Motor Bakım Programına kayıt yaptırabilmek için gerekli olan ek belgeler:

 • Tam teşekküllü bir hastaneden alınacak, mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmeye engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığını belgeleyen sağlık raporu
 • Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı Belgesi

- Uçuş Harekât Yöneticiliği Programına kayıt yaptırabilmek için gerekli olan ek belgeler:

 • 3. sınıf sağlık raporu (SHGM tarafından yetkilendirilmiş sağlık kuruluşları için tıklayınız)
 • Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı Belgesi

E-Devlet Üzerinden Kayıt İşlemleri

Elektronik kayıt öğrenci adayları için zorunlu olmayıp isteğe bağlıdır. Elektronik kaydı tercih etmeyen veya zorunlu nedenlerle elektronik kaydı yapılamayan öğrenci adayları bizzat üniversitemize gelerek yüz yüze kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

E-devlet üzerinden yapılacak kayıtlar 16 – 21 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Üniversitemize yerleşen ve e-devlet üzerinde kayıt yaptırmak isteyen adaylar, e-devlet şifreleri ile www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bölümünden kayıt işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

1. Aşama
Elektronik kayda izin verilen programlara yerleşen tüm öğrenci adayları ilk önce kayit.kapadokya.edu.tr adresinden ulaşabilecekleri “Öğrenci Bilgi Formu”nu doldurmalıdır. Formda yer alan bilgiler kontrol edilmeli ve varsa gerekli düzeltmeler yapılmalıdır. Doldurulmuş olan “Öğrenci Bilgi Formu”nun bir çıktısı alınarak öğrenci adayı tarafından imzalanmalıdır.

Öğrenci adaylarının aşağıda yer alan ödeme yöntemleri ile Eğitim Taahhütnamesinde (kayit.kapadokya.edu.tr adresinde öğrenci bilgi formunu doldurduktan sonra aynı alanda karşınıza çıkacaktır.) yer alan asgari öğrenim ücretini (mail order ile taksitli ödeme yapacaklar için eğitim ücretinin ¼’ü) yatırmaları gerekmektedir. Öğrenim ücretini yatırmayan öğrenciler elektronik kayıt yaptıramazlar. Eğitim ücretini yatıran tüm öğrenci adaylarının Eğitim Taahhütnamesini  doldurup imzalamalıdır. Yukarıda belirtilen şekilde hazırlanmış Eğitim Taahhütnamesi, Öğrenci Bilgi Formu ve ödemenin yapıldığına dair banka dekontu (veya kredi kartı ödeme belgesi) taranarak e-postanın konu kısmına adı-soyadı, T.C. Kimlik No ve yerleştiği bölümü yazılarak kayit@kapadokya.edu.tr adresine gönderilmelidir. Bu işlemi takiben öğrenci adayının e-devlet kayıt imkânı 24 saat içerisinde aktif hâle gelecektir. Öğrenci adayı bundan sonra e-devletten kaydını tamamlayabilir. Kayıt tamamlandı onayı alındıktan sonra bu belgelerin asıl kopyaları üniversitemize ulaştırmalıdr.

2. Aşama
E-devlet üzerinden elektronik kayıt işlemini tamamlayan öğrenci adayları, “Tüm Programlara Kayıt Yaptırabilmek İçin Gerekli Olan Belgeler” başlığındaki belgeleri kargo/posta yolu veya şahsen 30 Eylül 2019 mesai bitimine kadar üniversitemize ulaştırmaları gerekmektedir.
Kapadokya Üniversitesi
Mustafapaşa, Ürgüp (50420) – NEVŞEHİR

Uzaktan Kayıt İşlemleri

Yüz yüze veya e-devlet üzerinden kayıt yaptırma imkanı olmayan Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim), Turist Rehberliği (Uzaktan Öğretim) Programlarına yerleşen öğrenci adayları aşağıdaki süreci izlemelidirler.

Uzaktan kayıt yaptıracak öğrenci adayları, yüz yüze kayıt yaptıracak öğrenci adalarının izlediği yolu izleyerek aynı kayıt evraklarını hazırlamalıdır. Hazırlanan evrakların taranmış bir kopyası uzaktan@kapadokya.edu.tr adresine e-posta ile gönderilmeli ve ardından asıl kopyaları ise 23 Ağustos 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar üniversitemize ulaşacak şekilde kargo/posta yolu ile gönderilmelidir. Belgeleri zamanında ulaşmayan adayların kayıtları geçersiz sayılacaktır.

Eğitim Ücretinin Yatırılacağı Banka Hesap Bilgileri

- Banka : Garanti Bankası
- Kurum Kodu : 2623
- Ödeme Türü : İsteğe bağlı ödeme
- Ödeme Tutarı : Ödeme tutarı (*) tarafınızca banka yetkililerine belirtilmelidir.

* Ödeme tutarını hesaplamak için kayit.kapadokya.edu.tr adresinde ön kayıt işlemi tamamladıktan saonra karşınıza gelecek Eğitim Taahhütnamesinden yararlanabilirsiniz. Öğrenci adayları yukarıda ayrıntıları verilen banka hesabına Eğitim Taahhütnamesinde yer alan asgari öğrenim ücretini (taksitli ödeme yapacaklar için eğitim ücretinin ¼’ü) yatırmaları gerekmektedir. Ödemeyi banka aracılığı ile peşin yapmayacakların taahhütname alanına mutlaka kredi kartı bilgilerini girmeleri gerekir.

** Öğrencinin adı-soyadı ve T.C kimlik numarası ödeme dekontunda açık bir şekilde yazılı olarak belirtilmiş olmalıdır. Yüz yüze kayıt yaptıracaklar için kayıt alanında banka şubeleri bulunacaktır.

Kredi Kartı ile Ödeme

Yüz yüze kayıt yaptıracaklar kayıt esnasında kredi kartı ile ödeme işlemi yapabileceklerdir. Ayrıca e-devlet kaydı yapacaklar veya kayıtta önce ödeme yapmak isteyenler kredi kartıyla uzaktan ödeme yapmak için kayit.kapadokya.edu.tr adresi üzerinden işlem yapılabilir.


Diğer Duyurular TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız