24.02.2018 Tarihli Akademik Kadro İlanı

Üniversitemizin çeşitli bölümlerinde görev yapmak üzere 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Vakıf Yüksek Öğretim Kurumları Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca aşağıda nitelikleri belirtilen kadrolara öğretim üyesi alınacaktır. Başvuracak adayların ilgili yönetmelik hükümlerine göre asgari başvuru koşullarını sağlamış olmak şartıyla ilanda belirtilen ve aşağıda ayrıntıları verilen evrakları süresi içerisinde, Üniversite Meydanı, No: 2 Mustafapaşa/Ürgüp’te bulunan Üniversitemiz rektörlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.

Başvuru dosyasında eksik belge olması halinde, adayın başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır. Kişi bundan doğan bir hak iddia edemez. Başvuru süresi, ilan tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür. Süresi içerisinde yapılmayan, posta ve e-posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Başvurular şahsen yapılacaktır.

Profesörlük kadrosu için gerekli belgeler;

 1. Başvuru dilekçesi için tıklayınız.
 2. YÖK formatında özgeçmiş.
 3. Yayın listesi.
 4. 2 adet vesikalık fotoğraf (fotoğrafların arkasına adı/soyadı ve başvurulan kadro yazılacaktır.)
 5. T.C. kimlik kartı / Nüfus cüzdanı örneği.
 6. Noter veya resmi kurumlarca onaylanmış doçentlik belgesi.
 7. Yönettiği lisansüstü çalışmalar.
 8. Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanlar veya daha önce çalışmış olanların alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesi dökümü.
 9. Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 adet dosya ve 6 adet CD kaydı.

Yardımcı Doçentlik kadrosu için gerekli belgeler;

 1. Başvuru dilekçesi için tıklayınız.
 2. YÖK formatında özgeçmiş.
 3. Yayın listesi.
 4. Noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans ve doktora belgesi.
 5. T.C. kimlik kartı / Nüfus cüzdanı örneği.
 6. 2 adet vesikalık fotoğraf (fotoğrafların arkasına adı/soyadı ve başvurulan kadro yazılacaktır).
 7. Erkek adaylar askerlik belgelerinin tasdikli örneğini.
 8. Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosya ve 4 adet CD kaydı.
BÖLÜM/PROGRAM KADRO UNVANI ADET KOŞULLAR
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Yardımcı Doçent 1 Uluslararası İlişkiler alanında doktora yapmış ve Orta Asya Su ve Enerji Politikaları üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yardımcı Doçent 1 Siyaset Sosyolojisi ve Çin – Orta Doğu ilişkisi üzerine çalışma yapmış olmak.
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yardımcı Doçent 1 Avrupa Birliğinin demokratikleşme süreci üzerine çalışma yapmış olmak.
Beslenme ve Diyetetik Yardımcı Doçent 3 Beslenme ve Diyetetik,  Gastroenteroloji, Endokrinoloji ve Metabolizma, Biyokimya, Tıbbi Mikrobiyoloji veya Tıbbi Biyoloji ve Genetik alanlarından birinde doktora yapmış olmak.
Çocuk Gelişimi Yardımcı Doçent 1 Çocuk Gelişimi veya Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanlarından birinde doktora yapmış olmak.
Çocuk Gelişimi Yardımcı Doçent 1 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında doktora yapmış olmak.
Çocuk Gelişimi Yardımcı Doçent 1 Eğitim Bilimleri veya Program Geliştirme ve Öğretim alanında doktora yapmış olmak, Okul Öncesi Eğitim alanında çalışma yapmış olmak.
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yardımcı Doçent 3 Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Ortopedi ve Travmatoloji, Nöroloji, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Romatoloji, Geriatri, Kardiyoloji, Göğüs Hastalıkları, Plastik Cerrahi, Anatomi, Fizyoloji, Spor Hekimliği alanlarından birinde doktora yapmış olmak.
Uçak Elektrik - Elektronik Yardımcı Doçent 1 Uçak Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak.
Uçak Elektrik - Elektronik Yardımcı Doçent 1 Fizik alanında doktora yapmış olmak.
Bir yükseköğretim kurumunda uçak bakım alanında ders vermiş olmak.
Uçak Gövde Motor Yardımcı Doçent 2 Lisans veya lisansüstü eğitimini Uçak Mühendisliği alanında tamamlamış olmak veya Makine Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak.
Uçak Gövde Motor Profesör 1 Kimya alanında doktora yapmış ve polimer teknolojisi alanında çalışma yapmış olmak.
Gastronomi Yardımcı Doçent 3 Turizm ve Otel İşletmeciliği, Gastronomi, Besin Hijyeni ve Teknolojisi, Gıda Mühendisliği alanlarından birinde doktora yapmış olmak.
Psikoloji Profesör 1 Psikoloji veya Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanlarından birinde doktora yapmış olmak.
Psikoloji Yardımcı Doçent 1 Psikoloji veya Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanlarından birinde doktora yapmış olmak.
Psikoloji Yardımcı Doçent 1 Psikiyatri alanında doktora yapmış olmak.
İngiliz Dili ve Edebiyatı Yardımcı Doçent 3 İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında doktora yapmış olmak.

Diğer Duyurular TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız