Hankuk Yabancı Diller Üniversitesi (HUFS) Öğrenci Değişim Başvurusu

Modern Diller Eğitiminde 2014 yılında Kore'de birinci, dünyada ise yirmi dokuzuncu olarak bilinen Hankuk Yabancı Diller Üniversitesi ile yapılan ikili değişim anlaşması kapsamında öğrenci hareketliliği başvuruları başlamıştır.

Başvuru Tarihleri : 23 Ekim 2018 – 29 Ekim 2018
Yerleştirme Sonuçları : 30 Ekim 2018, Salı
Kontenjan : 2 öğrenci

Başvuru Gereklilikleri

  • Son dönem AGNO(ECTS/Ağırlıklı Genel Not Ortalaması) 2,50 ve üzeri olduğuna dair Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından onaylanmış transkript sunulması.
  • İngilizce alınacak dersler için TOEFL 80, ÜDS/KPDS/YDS 67, IELTS 6 veya OOPT 60 üzeri puan almış olduğuna dair sonuç belgesi sunulması.
  • Başvuru formunun eksiksiz doldurulması.
  • Başlangıç veya orta düzey Kore dili yeterliliği olan ve yoğun Korece öğrenmek amacıyla başvuran adaylardan dilekçe alınması.
  • Hazırlık, Açık-Uzaktan Eğitim ve 1. Sınıf / 1. döneminde okuyan öğrenciler başvuru yapamazlar.

Değerlendirme

Son dönem AGNO ve yabancı dil sonucunun yüzlük sistemde %50’si alınacaktır. Sıralama puanı oluşturularak, en yüksek puanı alan 2 öğrencinin isimleri ikili değişimden faydalanmak üzere ilgili üniversiteye bildirilecektir.

Oryantasyon : 28 Şubat 2019
Akademik Dönem : 4 Mart 2019 – 21 Haziran 2019

Önemli not: Değişime hak kazanan öğrencilerin vize, sigorta, ulaşım, konaklama ve günlük harcama giderleri kendi sorumluluğundadır. Herhangi bir hibe / fon desteği bulunmamaktadır.
Başvuru formu için tıklayınız.
Ayrıntılı bilgi için international@kapadokya.edu.tr adresine e-posta gönderiniz.


Diğer Duyurular TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız