Mardin: Güneş Ülkesi

Kapadokya Lisansüstü Seminerleri’nin bu haftaki konuğu Rehber ve Yazar Nükhet Everi oldu.

“Mardin: Güneş Ülkesi” başlıklı seminer, Dr. Öğr. Üyesi Duygu Bora moderatörlüğünde 25 Aralık Cuma akşamı çevrim içi olarak düzenlendi.

Mesleki gelişimini anlatarak sözlerine başlayan Nükhet Everi, kültür turizminin çok önemli olduğunu ifade etti. Turist rehberliğini tanımlayan Everi, “Turist rehberliği, turizmin olmazsa olmazıdır. Benim gözümde bir yaşam tarzıdır. Altyapınıza doldurduğunuz tüm bilgileri süzgeçten geçirerek onu kendi üslubunuzda sunmaktır ve bir duruşunuzun olmasıdır.” dedi ve turist rehberliğinin turizm için önemine dikkat çekti.

“Rehberlik mesleği memleketin yüzüdür!”

Rehberlik mesleğinin yanlış icra edildiğine değinen Everi, “Rehberlik mesleği memleketin, ülkenin yüzüdür. Memleketinizi, duruşunuzla kıyafetinizle her şeyinizle tanıtıyorsunuz. Her turun farklı bir stili, tarzı vardır.” diyerek mesleğin gereklerini anlattı.

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Everi, “İnsanlar artık acente değil rehber adıyla tur arıyorlar. O yüzden de meslekte çalışacak insanlar için markalaşmak ve bu işe yoğunlaşmak çok önemli.” dedi.


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız