Gazeteci Nedim Şener Bezirhane’de FETÖ’yü Anlattı

Bezirhane Buluşmaları kapsamında Nevşehir’e gelen ünlü gazeteci Nedim Şener, “40 Yıllık Hazırlık FETÖ, 15 Temmuz ve Sonrası” başlıklı söyleşide konuştu.

Kapadokya Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Argos in Cappadocia ve Argos Kültür Sanat tarafından ortaklaşa düzenlenen 'Bezirhane Buluşmaları' etkinlikleri kapsamında gerçekleşen söyleşiye; Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü, akademisyenler, üniversite öğrencileri ve davetliler katıldı.

Fetullahçı Terör Örgütü’nü (FETÖ) 40 yıllık bir ihanet planı olarak tanımlayarak konuşmasına başlayan Posta Gazetesi yazarı usta gazeteci Nedim Şener, “Dünya üzerinde 120’den fazla ülkede faaliyet gösteren, tabiri caizse üzerinde güneş batmayan bir terör örgütünden bahsediyoruz. Bu örgüt full time terörizm ve algı operasyonu yaparken biz bu örgütle part time mücadele etmeye çalışıyoruz. Bu örgütü bir tarikat ya da salt cemaat olarak tartışmak bence hiçbir zaman doğru bir kavram değildi çünkü bu örgüt, başında istihbarat yapılanması olarak kurulmuştu.” şeklinde konuştu.

Fetullah Gülen’in İslam değerlerine ilişkin bir şey söyleyen değil, sürekli insanların beynini yıkayan, onları mankurtlaştıran bir yapıya doğru iten ve kendisini seçilmiş kişi olarak ortaya koyan birisi olduğunu ifade eden Nedim Şener, daha sonra 15 Temmuz öncesi, 15 Temmuz gecesi ve sonrasında yaşananlar ile örgütün yapısı hakkında konuştu.

Söyleşi, Gazeteci Nedim Şener’in etkinliğe katılanların sorularını cevaplandırmasıyla sona erdi.
E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız