Kapadokya Üniversitesi NGAP Türkiye Toplantısına Katıldı

Üniversitemiz, ICAO’nun Yeni Nesil Havacılık Profesyonelleri Girişimi (NGAP) çerçevesinde düzenlenen NGAP Türkiye’nin ilk toplantısına ALICANTO kurucu üyesi unvanıyla katıldı.

 

Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu (ICAO) tarafından Aralık ayında Çin’de düzenlen NGAP (Next Generation of Aviation Professionals) Zirvesi’nde, Türkiye ile ICAO arasında imzalanan işbirliği mutabakatı kapsamında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen ilk toplantıya katılan üniversitemiz, üniversite ve sektör işbirliğinin sağlanmasının önemine vurgu yaptı.

 

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından, havacılık eğitimi veren üniversitelerin katılımıyla 11 Mart 2019 tarihinde Ankara’da düzenlenen “NGAP Türkiye” toplantısında ALICANTO kurucu üyesi olarak yer alan üniversitemizi temsilen katılımcılara bir sunum yapan Kapadokya Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Eyüp Atioğlu, ICAO ile yapılan iş birliğinin gelecekteki uluslararası hava taşımacılığı sistemini işletmek, yönetmek ve sürdürmek amacıyla vasıflı ve yetkin havacılık uzmanlarının yetiştirilmesi adına önemli bir adım olduğunu belirtti.

 

Anlaşma kapsamında, Türkiye ile ICAO arasında geliştirilen ve uygulanan projelerle ilgili hava taşımacılığı ve operasyonu konularında daha detaylı veri analizi ve matematiksel modellemeler yapılması, havacılık personeli ihtiyacı belirleme çalışmaları yapılması ve karşılıklı olarak toplantı, çalıştay, seminer ve konferanslar düzenlenmesi gibi sivil havacılığın her alanında işbirliği yapılmasının öngörüldüğü açıklanırken, ilerleyen dönemde bölgesel işbirliği çalışmaları da yapılması planlandığı ifade edildi.


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız