Kapadokya Üniversitesi ve Kore Hankuk Üniversitesi Arasında Akademik İşbirliği Anlaşması Yapıldı

Kapadokya Üniversitesi, Kore’nin önde gelen üniversitelerinden Hankuk Üniversitesi ile akademik işbirliği anlaşması imzaladı.

Anlaşma eğitim ve araştırma alanında iki üniversite işbirliğini öngörürken, karşılıklı yayın ve kitap değişimi, ortak kitap ve süreli yayınlar çıkarılmasını, araştırmacı ve stajyer değişimi, ortak araştırma projeleri yürütülmesini ve karşılıklı çalıştay, konferans ve bilimsel toplantılar düzenlenmesini içeriyor.

Anlaşmayı Kapadokya Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Hasan Ali Karasar ve Hankuk Üniversitesi Rektörü adına da Prof. Dr. Chong Jİn Oh imzaladılar.

İmza töreninde yaptığı konuşmasında Rektör Karasar; Kapadokya Üniversitesinin bölge çalışmaları ve uzmanlığı alanında hedeflediği liderlik konumuna bu anlaşma aracılığı ile bir adım daha yaklaştığını, Kore merkezli olarak Asya Pasifik ihtisasına yöneleceklerini belirtti.
E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız