Kapadokya Üniversitesinde Mezuniyet Heyecanı…

Yaklaşık bin yedi yüz öğrencisini mezun ederek hayata uğurlayan Kapadokya Üniversitesinde duygulu ve bir o kadar da gururlu anlar yaşandı.

Üniversite olarak ilk mezuniyet heyecanını yaşayan ve 5 Mayıs’ta Hezarfen Havaalanı’nda düzenlenen törenle İstanbul Sabiha Gökçen Yerleşkesinde okuyan iki yüz otuz öğrencisini mezun eden Kapadokya Üniversitesi, Ürgüp’ün Mustafapaşa beldesinde bulunan Kapadokya Yerleşkesinde okuyan yaklaşık bin beş yüz öğrencisini ise 11 ve 12 Mayıs’ta düzenlenen törenle hayata uğurladı.

Törene; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Şımarmaz, Nevşehir İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Kapadokya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Alev Alatlı ve mütevelli heyet üyelerinin yanı sıra Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız ve Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Can Erel de katıldı.

Açılış konuşmasında üniversiteleşme çalışmalarından ve velilerin, öğrencilerin, öğretim kadrosunun eşit ölçüde fedakârlıkları ile çalışan bir sistemin var olduğundan bahseden Kapadokya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Karasar, bu fedakârlıklar sayesinde eğitim sisteminin de dünya standartlarının çok üstünde, istihdamda hep açık ara birinci olduğunu belirtti. Konuşmasına Kapadokya Üniversitesinin mottosunun açıklamasıyla devam eden Karasar;

“Ahi Evran diyor ki: ‘Hak ile sabır dileyip, Bize gelen bizdendir. Akıl ve ahlak ile çalışıp, Bizi geçen bizdendir.’ Bu şekilde bizi geçin lütfen.

Hacı Bektaş diyor ki: ‘Adalet her işte, Hakk’ı bilmektir.’ Özellikle de kul hakkını. Sıktığınız her somunda, yaptığınız her iğnede bunu hatırlayın lütfen

Yunus Emre diyor ki: ‘Gezdim Halep'i, Şam'ı. Eyledim ilm-i talep, Meğer ilim bir hiç imiş, İllâ Edep İllâ Edep!’

Şiarlarını birleştirip Akıl, Ahlak, Adalet ve Adap mottosu ile yolumuza devam ediyoruz.” dedi.

Konuşmasının sonunda öğretim elemanlarının emeklerini tebrik eden Rektör Karasar, öğrencilere ve mezunlara da bundan sonra aralarında meslektaş ilişkisinin başladığını belirtti ve onlara sağlık ve başarı temennisinde bulundu.

Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen törende gösterdikleri akademik başarı sonucu ilk üçe girerek mezun olan Şeyma Hilal Kale, Doruk Akusta ve Derya Dinçer’e birer ödül verildi. Törende ayrıca Nevşehir’in Eski Belediye Başkanı Hasan Ünver ile İlke Eğitim ve Sağlık Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Şenay Şık’a eğitime sağladıkları katkıdan dolayı birer ödül takdim edildi.

Sivil havacılıktan sağlığa, mimari restorasyondan aşçılığa kadar farklı birçok alanda akademik programlarını ilgili sektörlerin önde gelen temsilcileriyle işbirliği içerisinde ve sektörlerin uluslararası düzeyde yetişmiş personel ihtiyaçlarına göre belirleyen Kapadokya Meslek Yüksekokulu’nun akademik, finansal ve yönetsel deneyimi üzerine kurulan Kapadokya Üniversitesi, meslek yüksekokulu ve araştırma merkezlerinin yanısıra bu sene açılan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Beşeri Bilimler Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Yabancı Diller Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Lisansüstü Eğitim, Öğretim ve Araştırma Enstitüsü ile faaliyetlerine devam ediyor.
E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız