Kapadokya Üniversitesinin Ürgüp Yerleşkesi Açılıyor…

Kapadokya Üniversitesi, Kapadokya Meslek Yüksekokulu Sağlık Programlarını ve yeni açılacak olan Sağlık Bilimleri Yüksekokulunu Ürgüp yerleşkesine taşıyor.

2018 yılına kadar Hadosan Halıcılık tarafından kullanılan bina kompleksi*, 2018 - 2019 akademik yılından itibaren Kapadokya Üniversitesi Ürgüp Yerleşkesi olarak eğitim – öğretim hizmeti verecek.

Tüm uygulama laboratuvarları ile Ağız ve Diş Sağlığı, Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, Diş Protez Teknolojisi, Diyaliz, Elektronörofizyoloji, Fizyoterapi, İlk ve Acil Yardım, Odyometri, Optisyenlik, Patoloji Laboratuvar Teknikleri, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri ve Tıbbi Laboratuvar Teknikleri ön lisans programları Ürgüp yerleşkesine taşınacak olan Kapadokya Üniversitesinin, önümüzdeki akademik yıl için öğrenci almaya başlayacak olan “Beslenme ve Diyetetik”, “Fizyoterapi ve Rehabilitasyon” ve “Çocuk Gelişimi” lisans bölümleri de bu yerleşkede eğitim verecek.

Her geçen gün büyümeye ve akademik faaliyetlerini genişletmeye devam eden Kapadokya Üniversitesi, Ürgüp yerleşkesinde deneyimli kadrosu, gelişmiş altyapısı ve sektör bağlantıları ile nitelikli sağlık personeli yetiştirilmesine katkıda bulunmaya devam edecek.

* Ürgüp’ün kuzeyinde, Kapadokya doğasına açılan düz bir arazi üzerinde yer alan kompleks, mimar Atilla Yücel tarafından tasarlanarak 1996 yılında 14.000 metrekarelik bir alana inşa edilmiştir. Çevrenin iklim koşullarına göre yalıtıma sahip olan binalar, bölgeye özgün tasarımı ve taş işçiliği ile Ürgüp’ün önemli mimari yapıtlarındandır. Kompleksin bir diğer özelliği ise eğitim ve üretim atölyeleri, sergi salonları, eğlence birimleri ve teknik alanları ile bir tür sanat ve zanaat köyü olarak geliştirilmiş olmasıdır.

Kompleks Hakkında Detaylı Bilgi için: http://mars-architects.com/en/project/3074/Hadosan-Hali-ve-El-Sanatlari-Merkezi
E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız