Matematik Atölyesi Öğrencilerinden Uluslararası Matematik Sınavlarında Başarı

Üniversitemiz ile Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında imzalanan protokol sonrasında bir sosyal sorumluluk projesi olarak çalışmalarını başlatan “Matematik Atölyesi”nde eğitim alan 8 öğrenci Uluslararası Kanguru Matematik Sınavlarında finallere kaldı.

Kapadokya Üniversitesi Matematik Atölyesi, Nevşehir’de ortaöğretim öğrencilerinden matematik dersinde en başarılı olanlara, bu bilimin ilkelerinin, günlük hayatta, meslek hayatında ve bilimsel etkinliklerde bir araç olarak nasıl kullanıldığı hususunda farkındalık yaratarak, özellikle yöntem becerilerinin ve hayal güçlerinin geliştirilmesini; oyun ve proje esaslı atölye çalışmalarının sunulmasını amaçlamaktadır.

Avrupa merkezli ve kâr amacı gütmeyen bir dernek olan Kanguru Matematik Derneğinin Türkiye Organizasyonu tarafından, öğrencilerin düşünme becerileri ve muhakeme yeteneklerini geliştirmek ve eğlenceli sorular vasıtasıyla matematiğe olan ilgilerini artırmak amacıyla düzenlenen yarışmada, altıncı sınıf öğrencilerinden Enes PİŞKİN, Yağız Safa TUNCER, Arda ÖZDEMİR, Mehmet Eren TEKE ve Başak BARIŞ; yedinci sınıf öğrencilerinden Zümra YÜKSEK ve sekizinci sınıf öğrencilerinden Nil ELLİALTI ve Ali YÜKSEL finalde yarışacak.


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız