Radyasyonun Biyolojik Etkileri ve Proteksiyon Semineri

Yüksekokulumuzda Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı öğrencilerine, “Radyasyonun Biyolojik Etkileri ve Proteksiyon” konulu bir seminer düzenlendi.

Semineri vermek üzere 15 Şubat 2014 Cumartesi günü Ankara’dan Radyasyondan Korunma Derneği Başkanı ve Nükleer Yüksek Mühendisi Yusuf Ergün Togay Yüksekokulumuza konuk oldular.

Radyasyonun olumsuz etkilerinden korunma konusunda insanları bilinçlendirme, kamuoyunda farkındalık yaratmak amacıyla bir grup nükleer yüksek mühendis tarafından ülkemizde ilk kez “Radyasyondan Korunma Derneği” adında bir derneğini kurduklarını söyleyen Togay, insanoğlunun varoluşundan bu yana sürekli olarak radyasyonla iç içe yaşamak zorunda kaldığını vurguladı.

Togay, insan sağlığına hizmet edecek olan öğrencilerimize, radyasyondan korunma, radyasyonun biyolojik etkileri ve çalışma ortamlarında dikkat etmeleri gereken noktalar konusunda da bilgiler verdi.
E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız