Rektörümüzden 2018-2019 Akademik Yıl Mesajı

Sevgili Kapadokya Üniversitesi Ailesi,

Kapadokya Üniversitesi olarak bu yıl biraz daha heyecanlıyız. Mesleki ve teknik eğitimin lideri Kapadokya Meslek Yüksekokulundan doğan Kapadokya Üniversitesi bu yıl ilk lisans ve yüksek lisans öğrencilerini aldı. Yeni önlisans programları açtı. Sabiha Gökçen yerleşkesine yeni derslikler kattı. Ülkemizin en modern sağlık kampüsünü Ürgüp yerleşkesi olarak hayata geçirdi. Eşsiz güzellikteki açık kampüsümüz olan Mustafapaşa yerleşkesinde iki tarihi binanın daha restorasyonu tamamlanarak enstitü binaları olarak kullanıma girdi.

Sevgili öğrencilerimiz, üniversite hayatı sizin geri kalan hayatınız için bir hazırlık evresidir. Burada sadece bilimsel/akademik donanımlarınızı arttırmayacaksınız. Hayat boyu sürecek dostluklar kuracaksınız. Uzun yıllar konuşacağınız, çocuklarınıza anlatacağınız hatıralarınız olacak. Tercih ve yerleşme süreçlerinde sizlerin ve ailelerinizin göstermiş olduğu bilinç ve seçkin tavır bizleri daha şevkle çalışmaya teşvik ediyor. Buraya adım attığınız ilk günden itibaren Kapadokya Üniversitesi ailesinin birer ferdi oldunuz. Tüm akademik ve idari kadromuz sizlere dünya standartlarının üzerinde bir eğitim öğretim vermek için buradalar. Fikrimiz hür, vicdanımız hür, irfanımız hür. Gayretimiz, çalışmamız da tam olur ise mükemmeli yakalamak çok kolay olur.

Kurucumuz ve Mütevelli Heyet Başkanımız Alev Alatlı’nın yol göstericiliğinde yüklenmiş olduğumuz önemli misyonun idrakindeyiz.

Bu vesile ile 2018-19 akademik yılının vatanımıza, milletimize ve tüm Kapadokya Üniversitesi ailesine hayırlı olmasını dileriz.

 

Prof. Dr. Hasan Ali Karasar

Rektör
E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız