Şevket Süreyya Aydemir Dersliği

Mustafapaşa Yerleşkemizde Şevket Süreyya Aydemir’in adını yaşatmak ve öğrencilerimizin usta ismi daha yakından tanımasını sağlamak amacıyla bir çalışmaya imza atıldı.

Geçtiğimiz akademik yıl tarihte iz bırakan aydınların isim ve fikirlerini yaşatmak amacıyla başlattığımız “Öncülere Vefa Projesi” kapsamında Türk yazar, iktisatçı ve tarihçi Şevket Süreyya Aydemir’in adının verildiği derslik Mustafapaşa yerleşkemizde yer alan Oktay Sinanoğlu Binamızda açıldı.

Şevket Süreyya Aydemir’in biyografisi hazırlanan sınıfın girişinde detaylı bir biçimde yazılırken, dersliğin farklı kısımlarına ünlü yazarın fikri hayatını yansıtan, başta “Hakikat ile kuvvet çarpıştığı zaman sonunda hakikat muzaffer olur” ve “… Aslolan ne sınıf ne de partidir. Bunların hepsi laf… Aslolan insaniyet! Evet, insaniyet!” sözü olmak üzere farklı sözlerini içeren panolar yerleştirilirken, yazarın basılan 16 eserine de değinildi.

 

Şevkat Süreyya Aydemir'in blog sayfasına ulaşmak için tıklayın.


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız