Türkiye Drone Şampiyonası Kapadokya Etabı Tamamlandı

Ürgüp Cumhuriyet Meydanında Türkiye Drone Şampiyonası'nın üçüncü etabı için özel olarak hazırlanan parkurda, tasarım ve montajlarını kendilerinin yaptığı araçlarla mücadele eden 32 drone pilotu, hız ve manevra kabiliyeti yüksek araçlarla tamamen kullanıcının kumanda yeteneğine dayalı tasarlanan araçlarla yarıştılar.

Türkiye Hava Sporları Federasyonu onayı ve Kapadokya Üniversitesi Eşgüdümünde, Drone Yarışçıları Spor Kulübü Derneği ve Pilot Event işbirliği ile Nevşehir Valiliği, Ürgüp Kaymakamlığı, Ürgüp Belediyesi, Ahiler Kalkınma Ajansı ve Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü destekleri ile Argeus Travel, Kayakapı Premium Cave, Ezel Havacılık ve Birge Turizm A.Ş. ile Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, BAYKAR, Türk Hava Yolları ve Robit Sponsorluğunda gerçekleştirilen yarışmalar başta bölge halkı olmak üzere konuya ilgi duyanların keyifli ve eğlenceli bir hafta sonu geçirmelerini sağladı.

Yarışmaların sonunda Özgür Can Özçelik birinci, Erdem Üstüner ikinci, Alp Erol ise üçüncü olurken, dereceye giren pilotlara kupa ve ödül takdimi ile etkinlikler sona erdi.
E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız