Üniversitemiz Kapadokya Bölgesinde DownHill Sporcularını Ağırladı

Üniversitemiz ev sahipliğinde düzenlenen spor etkinlikleri çerçevesinde DownHill şampiyonu sporcular Kapadokya’da buluştu.

Türkiye’nin farklı illerinde yaşayan 24 profesyonel DownHill sporcusu üniversitemizin misafiri olarak Kapadokya bölgesine gelirken, Ortahisar beldesi Kızılçukar mevkiinde zirveye tırmanan sporcular belirlenen zorlu parkurda yarışarak başta üniversitemiz öğrencileri olmak üzere yarışı izlemeye gelen yerli ve yabancı turistlere aksiyon dolu dakikalar yaşattı.

Yarışma sonunda, yarışmaya İstanbul’dan katılan Yavuz Selim Aksoy birinci olurken, Bursa’dan katılan Erdinç Karlı ikinci, Adana’dan katılan Bünyamin Türk ise üçüncü oldu. Dereceye giren sporculara çeyrek altın takdim edildi.

Yarışma sonunda üniversitemiz Dağcılık ve Bisiklet Topluluğu üyesi öğrencilerimiz, Ortahisar beldesinden Ürgüp ilçe merkezine kadar pedal çevirerek bisiklet sporunu tanıtma ve bölgeyi tanıma fırsatı elde etti.
E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız