Üniversitemiz Uluslararası İşbirliklerini Artırıyor

Üniversitemiz, Almanya ve Belçika’da görev yapan Türk konsolosları makamında ziyaret ederken, Yunus Emre Enstitüleri, dernekler, sivil toplum kuruluşları, eğitim kurumları ve temsilciliklerle de bir dizi görüşmelerde bulundu.

Uluslararası standartlarda eğitimin geliştirilmesi ve uygulama alanlarının arttırılması amacıyla yapılan görüşmeler sırasında, T.C. Essen Başkonsolosu Sayın Şener Cebeci ve T.C. Brüksel Başkonsolosu Sayın Dilşad Kırbaşlı Karaoğlu’na yapılan ziyarette Kapadokya Üniversitesi’nin misyonu, uzun vadede hedefleri, eğitim programları ve mesleki uygulamaları hakkında bilgiler aktarılırken, daha sonra Avrupa’da yaşayan Türk asıllı iş adamları ve sanayicilerin üye olduğu dernekleri ziyaret eden heyet, eğitimde iş birliği ve üniversite öğrencilerinin sektörlerle buluşmaları konusunda istişare yaptı.

Türk kültürü ve milli değerleri tanıtmak ve yaygınlaştırmak amacıyla Köln ile Brüksel’de faaliyet gösteren Yunus Emre Enstitülerini de ziyaret eden heyet, bilimsel ve kültürel çalışmaların desteklenmesi üzerine fikir alışverişinde bulunduktan sonra değişim programları kapsamında Almanya’ya giden Kapadokya Üniversitesi öğrencilerinin staja gittikleri kurumları ziyaret ederek yöneticilerle uygulamalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Kapadokya Üniversitesi heyeti, ziyaretlerin tamamlanmasının ardından sosyal sorumluluk proje yürütücüleri, eğitimcileri, veliler ve öğrencilerle bir araya gelerek üniversitenin Psikoloji, Çocuk Gelişimi ve Sosyal Hizmetler programlarının mesleki uygulamalarına katkı sağlayacak gözlemlerde bulunurken, bazı anaokulu ve ilkokullarda da inceleme fırsatı elde etti.
E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız