Ünlü İtalyan Şef Kapadokya’da Söyleşi Gerçekleştirdi

Ünlü İtalyan Şef Giancarlo Gottardo Kapadokya Üniversitesinin düzenlediği “Giancarlo Gottardo ile Kariyer Mutfağı” başlıklı söyleşiye katılarak öğrencilerle tecrübelerini paylaştı.

Koç Holding bünyesinde faaliyet gösteren Divan Grubu’nun Corporate Executive Şefi Giancarlo Gottardo’nun katılımıyla Kapadokya Üniversitesinin Mustafapaşa Yerleşkesinde yer alan Oktay Sinanoğlu Konferans Salonunda “Giancarlo Gottardo ile Kariyer Mutfağı” başlığıyla gerçekleştirilen söyleşiye başta Gastronomi ve Mutfak Sanatları ile Aşçılık bölümü olmak üzere akademisyenler, öğrenciler ve Kapadokya bölgesinde çalışan mutfak şefleri katıldı.

Söyleşide Türk ve dünya mutfağı hakkında detaylı bilgiler paylaşarak yemeklerin lezzeti ve sunumu hakkında önemli ipuçlarını öğrencilere aktaran Sicilyalı Şef Giancarlo Gottardo: “Divan grubundaki görevim sebebiyle grubumuz bünyesindeki otel, pastane, brasserie, pub ve restoranlarımızda 1 milyon kişiye yemek sunmamızın yanı sıra üç büyük spor kulübünün stadlarına da yemek ve catering hizmetleri sunuyoruz. Aşçılıkta başarılı olmak için disiplinin şart olduğunu asla unutmamanız gerekiyor. Bizler işimizi tutkuyla yapmalı ver her zaman yapabileceğimizin en iyisini yapmalıyız” diyerek başarının sırlarını da öğrencilerle paylaşmış oldu.

Ünlü İtalyan Şef Giancarlo Gottardo, yaklaşık iki saat süren söyleşinin sonunda öğrencilerin sorularını cevaplayarak geleceğin şeflerinin mesleğe ve iş hayatına dair merak etiği konulara da açıklık getirmiş oldu.

Giancarlo Gottardo Kimdir?

1967 yılında İtalya’nın Palermo şehrinde doğan Gottardo, 2003 yılından 2006 yılına kadar Four Seasons Hotel Sultanahmet’te görev aldı. 2005 yılında ayrıca Suriye’de, Four Seasons Hotel Şam’ın da açılış ekibinde yer aldı. Ardından 2010 yılının Mayıs ayına kadar Four Seasons Hotel Kahire’de Executive Şef olan Giancarlo Gottardo, 2010 yılının diğer yarısında da Four Seasons Beyrut Hotel’in açılış ekibinde Executive Şef olarak yer aldı. 2012 yılından beri de Divan Grubu’nun Corporate Executive Şefliği görevini sürdürmektedir.
E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız