Yolumuza "Kapadokya Üniversitesi" Olarak Devam Ediyoruz!

Özellikle havacılık ve sağlık alanı başta olmak üzere 2005 yılından bu yana ülkemizin sanayi, ticaret ve hizmet sektörüne uluslararası nitelikte işgücü yetiştiren Kapadokya Meslek Yüksekokulu, 1 Temmuz 2017 tarihinde Resmî Gazete’de yayınlanan 7033 sayılı kanun ile Kapadokya Üniversitesi olarak yoluna devam ediyor.

Bölge kalkınma hedefleri paralelinde belirlenmiş olan beş programla 2005–2006 akademik yılında öğretime başlayan Kapadokya Meslek Yüksekokulu, 2016-2017 akademik yılında Kapadokya ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yeralan iki yerleşkesinde toplam 25 önlisans programı ve 7 araştırma merkezi ile faaliyetlerini sürdürmüştür.

7033 sayılı kanun ile meslek yüksekokulu ve araştırma merkezlerini de bünyesine alan Kapadokya Üniversitesi’nin çatısı altında ilk etapta Beşeri Bilimler Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Yabancı Diller Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Lisansüstü Eğitim, Öğretim ve Araştırma Enstitüsü yeralacak.
E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız