2019-2020 Güz Dönemi Lisans Programlarına Kayıtlı Hazırlık Sınıfına Bir Yıl ve Daha Uzun Süre Devam Etmiş Öğrenciler İçin Muafiyet Sınavı

  • Lisans programlarına kayıtlı hazırlık sınıfına bir yıl ve daha uzun süre devam etmiş öğrenciler için muafiyet sınavı Mustafapaşa yerleşkesinde 13 Ocak 2020 Pazartesi günü iki aşamalı olarak gerçekleştirilecektir.
  • Sınavın birinci aşaması olan OOPT (Oxford Online Placement Test) sınavından başarılı olan öğrenciler aynı gün yazılı ve sözlü sınava gireceklerdir.
  • Öğrencilerin muafiyet sınavının ilk aşamasından başarılı sayılabilmeleri için OOPT sınavından 2019-2020 Akademik yılı İngiliz Dili ve Edebiyatı ile Mütercim Tercümanlık bölümlerine kayıtlı öğrencilerden ise 70 puan ve üstü , 2018 ve öncesi İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrencilerden 60 puan ve üstü almaları beklenmektedir. İlk aşamada başarılı olan öğrenciler aynı gün yazılı ve sözlü sınava tabi tutulacaktır.
  • Öğrenci kimliği yanında olmayan öğrenciler sınava alınmayacaktır.
  • Sınav saat ve salon bilgileri Üniversitemiz web sayfasında duyurulacaktır.

          Başarılar dileriz.


Diğer Duyurular TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız