Öğrenci Toplulukları

Kapadokya Üniversitesi, öğrencilerine kaliteli eğitim vermenin yanı sıra, kendilerini geliştirebilecekleri sosyal ortamı yaratmaya da büyük önem vermektedir. Üniversite bünyesinde çeşitli alanlarda faaliyet gösteren 18 öğrenci topluluğu bulunmaktadır. Topluluklar, kültürel ve sportif aktivitelerin yanısıra, sosyal sorumluluk anlayışı ile yürüttükleri topluma hizmet projeleri ile Üniversitemiz ve toplum arasındaki bağların da güçlendirilmesini sağlamaktadırlar. 

 
* İçeriğin tamamını görebilmek için tabloyu sola kaydırınız.

Öğrenci Toplulukları

Atlı Spor Topluluğu Doğada binicilik etkinlikleri düzenleyerek öğrencilerimize binicilik deneyimi yaşatır.
Dans Topluluğu Çeşitli dans kategorileriyle öğrencileri tanıştırır ve pratik yapmalarını sağlar.
Dağcılık ve Bisiklet Topluluğu Uzman bisiklet ve kayak liderleri eşliğinde bisiklet, kayak ve snowboard turları düzenler.
Doğa Topluluğu Üniversitemizin outdoor yürüyüş ve spor faaliyetlerini organize eder.
İngilizce Konuşma Topluluğu İngilizce film, oyun, tiyatro gösterileri gibi etkinliklerle İngilizce dil becerisini geliştirmeyi amaçlar.
Fotoğraf ve Sinema Topluluğu Temel fotoğrafçılık ve kısa film çekimi hakkında eğitimler ve seminerler düzenler.
Müzik Topluluğu Müziğe yeteneği olan öğrencilerimizin bir araya gelmelerini ve sahne deneyimi yaşamalarını sağlar.
Hezarfen Havacılık Topluluğu Havacılık sektöründeki uzman kişilerle seminerler organize eder ve teknik geziler düzenler.
MayDanozZ Sosyal Aktiviteler Topluluğu Oyun, gösteri, turnuva gibi eğlenceli sosyal aktiviteleri düzenler.
Sosyal Sorumluluk Topluluğu Sağlık ve sosyal yardımlaşma kuruluşlarıyla ortaklaşa çalışmalar yürüterek etkinlikler düzenler.
Tiyatro Topluluğu Temel tiyatro eğitimleri vermenin yanısıra oyunlar sergileyerek öğrencilerimizin tiyatro ile buluşmasını sağlar.
Yeşim Kişisel Gelişim ve Sağlıklı Yaşam Topluluğu Kişisel gelişim ve sağlıklı yaşam hakkında alanında uzman kişilerle seminerler düzenler.
Mutfak Dostları Topluluğu Yemek pişirme sanatı hakkında eğitimler ve seminerler organize ederek yemek sunumları hazırlar.
Türk Dünyası Kültür Topluluğu Türk Tarihi konusunda öğrencilerimizi bilinçlendirmek için uzman isimlerle seminerler düzenler.
Genç TEMA Topluluğu Gençlerin doğa hakkında bilinçlenmesini sağlamak ve erozyonu önlemek için TEMA Vakfı ile ortak çalışmalar yürütür.
TURNA Kuş Gözlem Topluluğu Sosyal ve Bilimsel etkinlikler yürüterek kuş türlerinin tanınıp, gözlenmesini ve korunmasını sağlar.
Amatör Telsiz Topluluğu İstasyonlar ile birbirleriyle iletişime geçip, çesitli yarışma ve etkinlikler düzenler. Afet durumlarında telefon ve internet gibi kanalların yetersiz kaldığı durumlarda iletişimi sağlar.
Kapadokya RASAT Çeşitli gözlem araçlarıyla gökyüzü hareketlerini izler ve bu konuda çeşitli etkinlikler düzenler.
Gönül Bir Okul içinde veya dışında yapılan etkinliklerde gönüllü olarak görevler alır. Diğer topluluklarla iş birliği içerisinde AB projeleri, seminerler ve sosyal aktiviteler hazırlar.

 

E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız