2020 Yılı ve Öncesinde Kaydolan Öğrencilerin Mali Kayıt İşlemleri

2020-2021 akademik yılı ve öncesinde üniversitemize kaydolan öğrencilerin mali kayıt işlemleri 13 Eylül- 21 Eylül 2021 tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir.  Mali kayıt işlemlerine ilişkin süreç aşağıda belirtilmiştir.

1. Aşama

kayit.kapadokya.edu.tr  adresindeki “Öğrenci Bilgi Formu” doldurulmalıdır. Formda yer alan bilgiler kontrol edilmeli ve varsa gerekli düzeltmeler yapıldıktan sonra kaydedilmelidir. Öğrenci bilgi formu alanına giriş yapmak için “2” numaralı “Kayıt Yenileme” seçeneği seçilmeli, T.C. Kimlik numarası, doğum tarihi ile giriş yapılmalıdır.

2. Aşama

kayit.kapadokya.edu.tr adresindeki “Öğrenci Bilgi Formu” doldurulduktan sonra, aynı ekrandaki “Taahhütname Bilgileri” alanı doldurulur ve “Ödeme Yöntemi” alanından aşağıda bulunan ödeme yöntemlerinden biri seçilerek ödeme aşamasına geçilir.  2020- 2021 Akademik yılı ve öncesinde kayıt olmuş öğrenciler için belirlenmiş öğrenim ücretlerini görmek için tıklayınız.

 

Taahhütnamede yer alan “Ödeme Yöntemi” alanı

A) Kredi Kartı Taksitli, (sadece anlaşmalı banka kartları için*) taahhütname bilgilerinin doldurulduğu ekranda bu seçenek seçildiğinde, taahhütnamenin ödeme bölümünün 1. satırında, programın toplam ücreti görülür. Söz konusu ücret, ilgili sayfanın en altında yer alan “Ödeme Yap” butonuna basarak uzaktan ödeme (Sanal POS) yöntemi ile ödenebilir. Bu işlem gerçekleştirildiğinde toplam ücret 10 eşit taksite bölünerek tahsil edilecektir.

 

B) Kredi Mail Order, taahhütname bilgilerinin doldurulduğu ekranda bu seçenek seçildiğinde, taahhütnamenin ödeme bölümünde toplam ücretin ¼ görülür. Söz konusu ücretin ilk taksiti ilgili sayfanın en altında yer alan “Ödeme Yap” butonuna tıklayarak uzaktan ödeme (Sanal POS) yöntemi ile (kredi kartıyla) ödenebilir. (Ödeme belgesi, işlemi takiben e-posta adresinize iletilecektir.) Ücretin geriye kalan kısmı için ise 10 eşit taksitli mail order tanımlanmış olur.

 

C) Peşin (Kredi Kartı), taahhütname bilgilerinin doldurulduğu ekranda bu seçenek seçildiğinde, taahhütnamenin ödeme bölümünün 1. satırında, programın toplam ücreti görülür. Söz konusu ücret, ilgili sayfanın en altında yer alan “Ödeme Yap” butonuna basarak uzaktan ödeme (Sanal POS) yöntemi ile ödenebilir. (%5 indirim uygulanır)

 

D) Peşin (Banka), taahhütname bilgilerinin doldurulduğu ekranda bu seçenek seçildiğinde, taahhütnamenin ödeme bölümünün 1. satırında, programın yıllık ücreti görülür. Söz konusu ücret banka ödeme araçlarından biri (Şubeden ödeme, ATM’den Ödeme, Havale-EFT) vasıtasıyla ödenebilir. (%5 indirim uygulanır)

 

* Bonus, World, Maximum, CardFinans ve Ziraat BankKart

3. Aşama

Yukarıda belirtilen ödeme seçeneklerinden biri seçilir. Eğer ödeme taksitli yapılacak ise aşağıdaki A ve B seçeneklerinden biri seçilir. kayit.kapadokya.edu.tr adresindeki tüm bilgiler doldurulur ve  “Taahhütnameyi Kaydet” butonuna basılarak ödeme yöntemi kaydedilir. Son olarak sayfanın en altında bulunan “Ödeme Yap” tıklanır ve ödeme kredi kartı ile gerçekleştirilir.  Havale/EFT gibi banka ödeme araçları sadece peşin ödeme (D) seçeneği seçildiğinde kullanılabilir.

* Ödeme işleminin yapılacağı servise otomatik olarak yönlendirilmemişseniz, sayfaya giriş yapmak için kullanılacak kullanıcı adı, kayit.kapadokya.edu.tr adresindeki "Öğrenci Bilgi Formuna" girdiğiniz e-posta adresi; şifre ise T.C. kimlik numaranızdır. Şifrenizi değiştirdiyseniz obs.kapadokya.edu.tr adresindeki şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

 

4. Aşama

Öğrencilerimiz bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra, kredi kartı ile ödeme yapanlar için e-posta adresine gelen ödeme belgesini, banka havalesi/EFT ile peşin ödeme yapanlar için dekontu  kayitbelgeleri.kapadokya.edu.tr adresine yüklemelidir.  (%100 Burslu öğrenciler ödeme belgesi yerine 3. aşamada yer alan taahhütnameyi farklı kaydet seçeneği ile indirdikten sonra bu belgeyi yüklemelidir.)

Peşin Ödeme Yapanlar için Eğitim Ücretinin Yatırılacağı Banka Hesap Bilgileri

Havale veya EFT yapılacak ise;

Alıcı: Kapadokya Üniversitesi

IBAN: TR26 0006 2001 0410 0006 2989 81

Açıklama: Öğrenci Ad-Soyad ve Okul No veya TC. Kimlik No

 

Garanti Bankası Şubesine gidilir ise;

- İsteğe bağlı ödeme

- Kurum Kodu: 2623 (NEV. EĞİTİM HESABI)

- Açıklama: Öğrenci Ad-Soyad ve Okul No veya TC. Kimlik No

 

 


Diğer Duyurular TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız