SHY-66 Hava Aracı Bakım Personeli Lisansı Modül Sınav Başvuruları (HAZİRAN-TEMMUZ 2020)

Üniversitemiz Mustafapaşa ve Sabiha Gökçen yerleşkelerinde 29-30 Haziran ve 1-2 Temmuz 2020 tarihlerinde SHY-66 B1.1/B2/A1/A2 kategorilerinde modül sınavları yapılacaktır.

Modül sınavlarına ait başvurular 01 Haziran 2020 ve 15 Haziran 2020 tarihleri arasında http://shy66.kapadokya.edu.tr adresinden online olarak yapılacaktır.

 

 

Önemli Notlar:

 • Her bir modül sınav ücreti 120 TL (KDV Dahil) olup Üniversitemiz mezun ve öğrencileri için %50 indirim uygulanacaktır.
 • Garanti Bankası Ürgüp şubesi IBAN: TR10 0006 2001 0410 0006 2980 08 (Açıklama kısmına sadece sınava katılacak adayın adı-soyadı yazılmalıdır.) no’lu hesaba yatırmaları gerekmektedir. Hesap alıcı adına mutlaka “Kapadokya Üniversitesi” yazılması gerekmektedir.
 • Sınav sonuçları 12 Temmuz 2020 tarihinde shy66.kapadokya.edu.tr adresinde açıklanacaktır.
 • Sonuç itirazları için aşağıda verilen IBAN adresine 100 TL yatırılmalıdır.
 • İtiraz için kullanılacak olan IBAN: TR10 0006 2001 0410 0006 2980 08 (Açıklama kısmına sınava itiraz eden adayın adı-soyadı ve itiraz ettiği sınav numarası yazılmalıdır.)
 • Üniversitemizin düzenleyeceği modül sınavlarının dili Türkçe’dir. (Ancak yapılacak sınavlarda sorulacak her soru TTS (Total Training Support) dokümanı referans alınarak hazırlanmış olup, adaylara Türkçe çalışma dokümanı üniversitemiz tarafından verilememektedir.)

 

Modül sınav takvimi için tıklayınız.

 

 

SINAVLARDA ALINACAK KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ

Üniversitemiz Yeni Koronavirus Salgını Danışma Komisyonu (Kov Kom) tarafından alınan karar aşağıdaki gibidir:

 

SINAVA GİRİŞ:

 1. Bina dış kapısına konan "Dezenfeksiyon Paspası" na ayakların silinmesi ile binaya giriş gerçekleşecektir.
 2. Maskesiz ve maskeyi uygun şekilde kullanmayan (burun ve ağız kapalı şekilde) kullanmayan adaylar içeri alınmayacaktır.
 3. Kapıda yığılmayı önlemek adına bina girişleri ve koridorlara en az bir metre mesafe aralığı olacak şekilde yer işaretleyiciler (renkli kordon, şerit, plastik duba, yapışkan ayak izleri) yerleştirilecek, kişilerarası sosyal mesafe sağlanacaktır.
 4. Gerekli bireysel koruyucu ekipmanlarını (tıbbi maske vb.) giyinmiş görevli personellerden biri dış kapıda termal ateş ölçer ile alından öğrencilerin ateşini ölçecek, diğeri ise her bir öğrenciye %70'lik alkol bazlı el dezenfektanı dağıtarak girişte el antisepsisini sağlayacaktır.
 5. Bina yerinin görünür bir yerine COVID-19 önlemleri ile ilgili bilgilendirme afişleri (el yıkama, maske kullanımı, sosyal mesafe ve bina içinde uyulması gereken kurallar) asılacak, bina girişinde ve içinde kritik noktalarda (danışma, lavabolar, sınav salonu girişi, kantin, kafeterya vb) alkol bazlı el antiseptiği bulundurulacaktır.
 6. Adaylar sınav salonuna kadar olan mesafede güvenlik görevlisi gözetiminde fiziksel mesafe kuralı korunarak sınava alınacaktır. Yine gün içinde birden fazla sınav oturumu olan öğrencilerin sınav aralarında koridorlarda ve kantin-kafeterya gibi ortamlarda 1,5 metrelik sosyal mesafe korunması ve maske takılmasının sürdürülmesi sağlanacaktır. Bu süreç görevlendirilmiş bir personel tarafından   gözetimli olarak sürdürülecektir.
 7. Öğrenciler sınava kendi kırtasiye malzemeleri ile gelecektir.
 8. Sınav salonuna telefon getirilmesi yasaklanacaktır.

 

 

SINAV ORTAMI:

 1. Sınav salonu oturma düzeni gözetmen ve öğrenciler dahil dört metrekareye bir kişi olacak şekilde oluşturulacaktır. Her bir öğrenci, kolçaklı iki öğrenci sandalyesi sığacak boşluk bırakacak şekilde oturtulacaktır.  Daha açık bir ifadeyle oturma düzeni duvar kenarlarında oturan öğrencilerin önündeki yanındaki ve arkasındaki öğrenciden en az 1,5 metre; orta sıralarda oturan öğrencilerin ise sağındaki, solundaki, önündeki ve arkasındaki öğrenciden en az 1,5 metre fiziksel mesafe bırakılarak konumlandırılması sağlanacaktır.
 2. Gerekirse sınav salonunun kapısına kapasite bilgisini tanımlayan bir tabela asılacaktır.
 3. Öğrencilerin birbirlerinden kalem, silgi alışverişi yapmaları engellenecektir.
 4. Öğrencilerin oturduğu masalarda bir adet hijyenik mendil ve bir adet kapalı bardak su (225 ml) bulundurulacaktır.
 5. Her sınıfta bir gözetmen bulundurulacak, gözetmenler pleksiglas siperlik, tıbbi maske ve tulum gibi kişisel koruyucu ekipmanlarını giyinmiş olacaklardır. Kişileri olası bir bulaş riskinden korumak için Gözetmen   ve öğrenci alanı arasında en az bir metre fiziksel mesafe bırakılacak, gözetmenin sabit bir noktada gözlem yapması sağlanacaktır.
 6. Her sınav oturumu sonrası sınav salonları yarım saat havalandırılacak; temizlik personeli hipoklorid içeren (%10'luk çamaşır suyu ile seyreltilmiş) sölüsyonlarla yer ve yüzey temizliği yapılacaktır.
 7. Temizlik esnasında içeriye kimse alınmayacaktır.
 8. Klimaların dışarıdan %100 temiz hava alacak modda çalıştırılması, fan hızının düşük tutulması, bakım, temizlik ve filtre değişikliği açısından kalibrasyonu sağlanacaktır.
 9. Sınav ile öğretim elemanının sınav evrakları ile teması arasında belli bir süre bırakılması (18-72 saat gibi) önerilecektir.

 

 

BEKLEME SALONU-KAFETERYA:

 1. Kafeterya, kantin gibi sosyal alanlarda masalar arası 1,5 metre, sandalyeler arası 60 cm olacak şekilde sosyal izolasyon sağlanacaktır. Masalardaki konumlanma çapraz pozisyonda olacak şekilde ayarlanacaktır.
 2. Açık büfe şeklinde ikram yapılmayacaktır.
 3. Açık ürünlerin paketlenerek satılması, öğrencilerin bu ürünlere dokunmasının engellenmesi, mümkünse raflardaki ürünlerin çalışan personel tarafından öğrenciye verilmesi sağlanacaktır.
 4. Öğrencilerin zorunlu alış-verişlerinde temassız ödeme yapması teşvik edilecektir.
 5. Kahve ve çay makinalarından içecek servisi görevli personel tarafından yapılacaktır.

Öğrencilerin kantin /kafeterya gibi dinlenme alanlarında 1,5 metrelik sosyal mesafe korunacak ve maske takılmasının sürdürülmesi sağlanacaktır. Yemek, su/çay/kahve molalarında maske çıkarılacağı için, kapalı alanda aynı ortamda (4 metrekareye 1 kişi) fazla kişi bulundurulmayacaktır. 


Diğer Duyurular TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız