Radyoterapi

Radyoterapi teknikeri; radyasyon onkolojisi doktorları ve medikal fizik uzmanları ile birlikte önemli bir takımın parçası olarak çalışır. Doktorların ve medikal fizik uzmanlarının belirlediği bölgeye ışın tedavisi uygulayan ve hastayı bu tedaviye hazırlayan sağlık profesyonelidir.

Kapadokya MYO Radyoterapi Programı, onkoloji hekimlerinin talimatları dahilinde; teşhis aşamasında görüntüleme yapan, ışın tedavisi uygulayan, tedavi sürecinde hastaları izleyen, radyoterapi cihazlarının bakım ve basit onarımlarını gerçekleştirebilen, sorumluluk sahibi ve meslek etiğine önem veren teknikerler yetiştirmeyi hedefler.  Bölüm Blog Sayfası için Tıklayın

Radyoterapi programında radyolojik anatomi, fizyoloji, radyobiyoloji, tıbbi terminoloji, biyokimya, klinik onkoloji, radyoterapi fiziği, radyasyon güvenliği ve radyasyondan korunma, radyoterapide kullanılan cihazlar, radyoterapide görüntüleme yöntemleri ve uygulamaları gibi teorik ve uygulamalı dersler verilmektedir.

Radyoterapi programını bitiren öğrencilere önlisans diploması ve “Radyoterapi Teknikeri’’ veya “Radyasyon Onkolojisi Teknikeri” unvanı verilir.

Program mezunları, radyasyon onkolojisi bölümü bulunan devlet ve özel hastaneler ile üniversiteler, sağlık bakanlığının tedavi kurumları, özel klinik ve polikliniklerde çalışabilmektedir. Programın gerektirdiği öğretim faaliyetleri, istihdam olanakları ve planlama konularında; Sağlık Bakanlığı, Sağlık Müdürlükleri, kamu ve özel sağlık kuruluşları ve Radyoterapi Teknikerleri Derneği ile iş birliği yapılmaktadır.

Puan Türü: TYT
Eğitim Dili: Türkçe

2019-ÖSYS Yerleştirme Kontenjanları ve Taban Puanları

Program Adı

Kontenjan

2019-ÖSYS En Küçük Puan

Radyoterapi (Burslu)

6

280,20

Radyoterapi (%50 İndirimli)

10

235,26

Radyoterapi (%25 İndirimli)

14

190,28

Radyoterapi (Ücretli)

30

- - - -

2019 – 2020 Eğitim–Öğretim yılında yerleştirilecek öğrenciler için kontenjanlar belirlenmiş olup toplam kontenjan 60 kişidir. Bunun 6’sı burslu, 10’u %50 indirimli, 14’ü %25 indirimli ve 30’u ücretlidir.

Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarının Aşağıda Belirtilen Alan/Dallarından Mezun Olanlar, Radyoterapi Programına Ek Puanları ile Yerleşebileceklerdir.

Radyoterapi
Alan Kodu Alan Adı Dal No Dal Adı
6207 Radyoloji - Alanı ve Tüm Dalları
6208 Sağlık Hizmetleri - Alanı ve Tüm Dalları
59068 Sağlık Astsubay Hazırlama - Alanı ve Tüm Dalları

 

Eğitim Ücreti

2019-2020 akademik yılında eğitim ücreti 18.950 TL’dir. Ücretlere KDV dâhil değildir.

Program Adı

Ücret

Radyoterapi (Burslu)

-

Radyoterapi (%50 İndirimli)

9.475 TL + KDV (%8)

Radyoterapi (%25 İndirimli)

14.212,5 TL + KDV (%8)

Radyoterapi (Ücretli)

18.950 TL + KDV (%8)E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız