fizyoterapi-ve-rehabilitasyon

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

Fonksiyon bozukluğuna yol açan her türlü durumda, fizyoterapiye özgü değerlendirme yöntemlerini ve tedavi yaklaşımlarını uygulayarak bireyin yaşam kalitesini artırmaya yönelik çalışmalar yapan pozitif bir sağlık bilim alanıdır. Bu bölümle, hastaneler, tıp merkezleri, spor kulüpleri, yaşlı bakım evleri, rehabilitasyon merkezleri, kaplıca ve kür merkezleri gibi geniş çalışma alanına sahip nitelikli fizyoterapistlerin yetişmesi hedeflenmektedir.

Bölüm Blog Sayfasına Gitmek için Tıklayın

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Mezunlarının Çalışma Alanları

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü mezunlarının, yataklı tedavi merkezleri (üniversite, kamu ve özel hastaneler), ayakta tedavi veren tıp merkezleri, spor ve fiziksel uygunluk merkezleri, protez-ortez rehabilitasyon merkezleri, endüstriyel kuruluşlar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, amatör ve profesyonel spor kulüpleri, milli takımlar, yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezleri, huzur evleri, mesleki rehabilitasyon merkezleri, kaplıca ve kür merkezleri, evde bakım merkezleri gibi birçok alanda istihdam edilme imkânı bulunmaktadır. Ayrıca üniversitelerde yüksek lisans ve doktora programlarına katılabilir, araştırma/öğretim görevlisi olabilirler.

Ülkemizde, mezuniyet sonrası devlet kurumlarında, fizyoterapist olarak çalışmayı hedefleyen öğrencilerimiz KPSS’ye (Kamu Personeli Seçme Sınavı) girerek 4587 nitelik koduyla devlet kurumlarına atanmaktadır.

Kapadokya Üniversitesinde Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Okumak

Kapadokya Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde mesleki teorik ve pratik eğitim-öğretim sunularak, öğrencilerimize temel tıp bilimleri, temel tarih, temel sunum ve istatistik, mesleki ve insani etik bilgilerinin yanında, iletişim becerileri, bilgisayar, Türkçe ve üst düzey İngilizce yeterliliği yetkinliklerinin kazandırılmaktadır.

Kapadokya Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü'nde, öğrencilerimizin aldıkları standart lisans eğitimi ile kazanacakları alana özgü mesleki bilgi ve beceriler yanında “Zaman ve Proje Yönetimi” “Meslek Etiği”, “Matematik” ve “İstatistiki Temel Kavramlar” gibi derslerde kişisel gelişimlerini destekleyecek eğitimler bulunmaktadır. Verimli bir uygulama alanına sahip olan bölümün müfredatı, bilimin ışığında sürekli güncellenmektedir. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon öğrencilerimiz, Odyometri (önlisans), Elektronörofizyoloji (önlisans), Optisyenlik (önlisans), İlk ve Acil Yardım (önlisans) programlarında çift anadal ve yine Psikoloji programında yandal yapma şansına sahiptir. Ayrıca Erasmus programı ile öğrencilerimize yurtdışında farklı ülkelerdeki üniversitelerde eğitim imkânı sunulmaktadır.

Puan Türü: SAY
Eğitim Dili: Türkçe

2019-ÖSYS Yerleştirme Kontenjanları ve Taban Puanları

Program Adı Kontenjan 2019-ÖSYS En Küçük Puan
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Burslu) 5 310,04
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (%50 İndirimli) 20 248,76
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (%25 İndirimli) 10                 224,55
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Ücretli) 15 ----

2019 – 2020 Eğitim–Öğretim yılında yerleştirilecek öğrenciler için kontenjanlar belirlenmiş olup toplam kontenjan 50 kişidir. Bunun 5i burslu, 20’si %50 indirimli,10’u %25 indirimli ve 15’i ücretlidir.

Eğitim Ücreti

2019-2020 akademik yılında eğitim ücreti 25.250 TL’dir. Ücretlere KDV dâhil değildir.

Program Adı Ücret
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Burslu) -
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (%50 İndirimli) 12.625 TL + KDV (%8)
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (%25 İndirimli) 18.937,5 TL + KDV (%8)
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Ücretli) 25.250 TL + KDV (%8)

 

İlgili Ders Kataloğuna Gitmek İçin TıklayınızE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız