İlk ve Acil Yardım

Sağlıkta dönüşüm programı kapsamında acil hizmetlerde iyileştirmeler yapılmakta; acil tıp teknikerlerinin çalışma sahası genişlemektedir.Kapadokya MYO

Acil Tıp Teknikerleri acil tıbbi yardım ve bakım alanlarında müdahale yetkisi bulunan sağlık teknikerleridir.

112 merkez ve istasyonlarında, acil servis ve ambulans hizmeti veren tüm sağlık kuruluşlarında, Ulusal Medikal Kurtarma Ekiplerinde (UMKE) görev alabilen acil tıp teknikerleri (paramedikler) acil sağlık hizmetlerinin vazgeçilmez unsurlarıdır.

Programı başarıyla tamamlayan öğrencilere ön lisans diploması ve “İlk ve Acil Yardım Teknikeri (Paramedik)” unvanı verilir.

Puan Türü: TYT
Eğitim Dili: Türkçe

2018-ÖSYS Yerleştirme Kontenjanları ve Taban Puanları

Program Adı  Kontenjan 2017-ÖSYS En Küçük Puan
İlk ve Acil Yardım (Ücretli) 48 253,16
İlk ve Acil Yardım (Burslu) 6 297,62
İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli) 6 ----

Dikey Geçiş Yapılabilecek Lisans Bölümleri

Acil Yardım ve Afet Yönetimi

Hemşirelik

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri

Ücret ve Burs Sistemi

Doğum yeri veya ikameti Aksaray, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illeri olan öğrencilere Nevşehir’de eğitim veren örgün öğretim programlarını tercih etmeleri durumunda %15 bölge bursu, ilk sırada Kapadokya Meslek Yüksekokulunun burssuz örgün öğretim programlarından birini tercih eden öğrencilere %15 tercih bursu verilmektedir.

Ödeme Şekli

İlk kayıtta ücretin en az ¼’ü peşin olarak ödenir. Ücretin geri kalanı Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan aylarında eşit taksitler halinde ödenecek olup, birinci taksit yüksekokulun banka hesabına yatırılır. Diğer taksitler kredi kartı veya yüksekokulun belirlediği banka veya bankalar aracılığıyla tahsil edilecektir. Ücretin tamamının peşin olarak ödenmesi durumunda indirim uygulanır.

Program Adı Ücret
İlk ve Acil Yardım (Ücretli) 15.250 TL + KDV
İlk ve Acil Yardım (Burslu) -
İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli) 11.437,5 TL + KDV

 

İlgili Ders Kataloğuna Gitmek İçin Tıklayınız

2018 ÖSYS Kontenjan Kılavuzunda Yer Alan Program Koşul ve Açıklamaları İçin TıklayınE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız