Çocuk Gelişimi Uygulama ve Araştırma Merkezi

Kapadokya Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Uygulama ve Araştırma Merkezi, Bölgemizin, Montessori eğitim anlayışı ile hizmet veren tek merkezidir.

Merkezimizde, Yüksekokulumuzun tecrübeli akademik kadroları, Montessori eğitimi sertifikalı eğitmenlerimiz, ve uzman psikoloğumuz çocuklarımızın gelişimini takip etmekte onlara yüksek standartta, İngilizce eğitimi ile desteklenmiş benzersiz bir program sunmaktadır.

Temel ilkemiz, Montessori Eğitim Felsefesi doğrultusunda çocuğa saygı duymak ve onu, kendi gelişimini yönetebilecek bir birey olarak görmektir.

Merkezimizin hedefi, çocuklarımızın mutlu, başarılı, insani değerlere saygılı, bilgi aşkıyla yanan ve düşünen insanlar olarak yetiştirmektir. Eğitim metodumuz, çocukların sahip olabilecekleri en ileri becerileri ortaya çıkarır ve bu becerilerin yeşermesini, köklenmesini sağlar.

Toplumun temel taşları, ülkemizin geleceği olan, çocuklarımızın eğitiminde anne ve babaların rolünü vazgeçilmezdir. Merkezimizde düzenlenen anne-baba eğitimleri ile, Montessori felsefesinin ve çağdaş eğitim sistemlerinin yaygınlaştırılması hedeflenmektedir.

Merkezimiz, örnek eğitim programı ile, geleceğin öğretmenleri olan Yüksekokulumuzun Çocuk Gelişimi Programı öğrencilerine, iyi uygulamaları görme, öğrenme imkanı sunmaktadır. Hedef, Montessori Felsefesi’ne gönül vermiş ve bu yöntemi başarıyla uygulayan öğretmenler yetiştirmek; ve bu eğitim felsefesini Türkiye’nin dört bir köşesine yaymaktır.E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.