Konaklama İmkânı

Öğrenci Evleri

Üniversitemizin Kapadokya Yerleşkesinde öğrenim gören kız ve erkek öğrencilerimiz için barınma ve yemek imkânları sunan öğrenci evlerimiz mevcuttur. 120 öğrenci kapasiteli Öğrenci Evimiz, Mustafapaşa yerleşkesi içerisinde, dersliklerimize yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Öğrenci evlerimiz, öğrencilerimizin başka hiçbir şeyle uğraşmalarına gerek olmadan tümüyle eğitimlerine odaklanmalarını sağlayacak şekilde planlanmıştır ve tecrübeli eğitimciler tarafından idare edilmektedir.

Öğrenci Evlerinde 7/24 güvenlik/idari sorumlu bulunmakta ve veli bilgilendirme hizmeti verilmektedir. Merkezi sistem ile ısıtılan öğrenci evlerimizde 24 saat kesintisiz sıcak su olup; her odada banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Çamaşır ve ütü odaları öğrencilerimizin ortak kullanımına açıktır.

Öğrenci evlerimizde konaklayan öğrencilerimize sabah kahvaltısı hizmeti verilmektedir. Her gece saat 23.00'da etüt alanlarında çorba ikramı bulunmaktadır.

Anlaşmalı Tesisler

Buna ilave olarak yine Ürgüp ve Mustafapaşa’da anlaşmalı tesislerde konaklama alternatifleri sunulmaktadır.

Ürgüp şehir merkezine yakın, alışveriş mekânlarına yürüme mesafesinde bulunan anlaşmalı tesislerimizde konaklayan öğrencilerimize ücretsiz servis imkânı sağlanmaktadır.

Manastır Pansiyon / Mustafapaşa

 

Yazıcıoğlu Apart / Ürgüp

 

 

Apart Hanımeli / Ürgüp

 

Covid19 Kapsamında Alınan Tedbirler

Gerek Üniversitemiz öğrenci evleri gerekse anlaşmalı tesislerde konaklama, servis ve yemek hizmetleri Covid19 tedbirleri kapsamında yürütülmektedir.

Bu amaçla;

  • Tüm ortak kullanım alanlarına el dezenfektanı ve otomatik ateş ölçme stantları yerleştirilmiştir.
  • Bilimsel standartlarda sürekli olarak dezenfeksiyon çalışmaları yapılmaktadır.
  • Tüm öğrencilerimize dezenfeksiyon ve virüsten korunma eğitimleri verilmektedir.
  • Servisler tedbirler kapsamında sürekli olarak denetlenmektedir.
  • Yine tedbirler kapsamında tüm odalar 2 kişiliğe dönüştürülmüştür.

 

 

 

Öğrenci Evi / Tesis Adı

Aylık Ücreti (TL)

   İki Dönem      Taksit Sayısı

   Üç Dönem Taksit Sayısı

İlave Hizmetler

Mustafapaşa Öğrenci Evi

1.600

10

12

Kahvaltı + gece çorbası + servis+ haftada bir oda temizliği

Manastır Otel

1.300

10

12

Kahvaltı + gece çorbası

Yazıcıoğlu Apart

1.150

10

12

Servis

Apart Hanımeli

1.150

10

12

Servis

 

  • Anlaşma yıllık olarak yapılmaktadır.
  • İki dönemlik konaklama bedeli 10 eşit taksitle tahsil edilir.
  • Üç dönemlik konaklama bedeli 12 eşit taksitle tahsil edilir.
  • İngilizce Hazırlık Sınıfları, Uçak Teknolojisi, Uçak ve Gövde Motor Bakımı ve Aşçılık programları üç dönem eğitim vermektedir. Aşçılık programına kayıt yaptıracak öğrencilerin III. ve VI. dönemleri okul dışında bir uygulama sahasında (restoran, otel vb.) geçeceğinden, iki dönemlik konaklama bedelini baz alarak öğrenci evi kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir.
  • Sene başında kayıt yaptırmış olan öğrencinin ilgili yönergede belirlenen koşullar haricinde öğrenci evlerinde konaklamaya devam etmemesi durumunda yıllık ücret eksiksiz olarak tahsil edilir.
E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız