Yüksekokul Hakkında

Her Yönü ile Özgün Bir Meslek Yüksekokulu

Kapadokya Meslek Yüksekokulu, uygulamalı eğitim ve sektör işbirlikleriyle, mesleki eğitim alanında pek çok ilklere ve başarılara imza atmış, Türkiye'nin en özgün mesleki eğitim okuludur.

28 Öğretim Programı

Kapadokya MYO, Sivil Havacılık Programları, Sosyal Hizmet ve Hukuk Programları, Sağlık Programları ve Kapadokya Programları olmak üzere dört ayrı bölümde, 28 öğretim programında uygulama ağırlıklı eğitim vermektedir.

263 Firma İle Protokol

Kapadokya MYO, öğrencilerini işveren tarafından yeni baştan eğitilmelerini gerektirmeyecek nitelikte yetiştirmektedir. Yüksekokulun 263 farklı kurum ve kuruluş ile uygulama eğitimi ve veya istihdam protokolü bulunmaktadır.

4000 Öğrenci

Kapadokya MYO'nun 2018/2019 akademik yılı itibariyle, 4000 civarında öğrencisi bulunmaktadır. Öğrencilerin %39'u Sağlık, %31'i Sivil Havacılık, %14'ü Sosyal Hizmet ve Hukuk, %16'sı Kapadokya programlarında eğitim görmektedir.

238 Öğretim Elemanı

Kapadokya MYO, 238 öğretim elemanı ile yüksek kalitede eğitim vermektedir. Öğretim kadrosu, akademik becerilere ilaveten sektör tecrübesine de sahip; deneyimli, aynı zamanda da öğretme heyecanını koruyan eğitimcilerden oluşmaktadır.

Kapadokya Meslek Yüksekokulu, yerel kaynakların etkin kullanımına önem verir, kaynaklarını, tarihi ve kültürel dokuyu, çevreyi korumaya yönlendirir. Tahsis, hibe veya kiralama suretiyle devralınan ve onarılan tarihi binalar eğitim amaçlı kullanılır. Kapadokya MYO, Mustafapaşa' da yaygın kampüs düzeninde kurulmuştur.

Kapadokya MYO, başta Kayseri, Nevşehir, Mersin, Adana, Antalya, Istanbul olmak üzere tüm Türkiye'den öğrenci almaktadır. Merkezi yerleşkelerimiz ve erişim kolaylığı, bu yaygın tercihin temel nedenidir.

 

TÜM SİVİL HAVACILIK PROGRAMLARINDA YETKİLİ TEK YÜKSEKOKUL

Kapadokya MYO, eğitim verdiği tüm havacılık alanlarında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından yetkilendirilmiş tek yüksekokuldur.

Uluslararası ve ulusal mevzuatta, sivil havacılık sektöründe çalışacak elemanların, SHGM tarafından yetkilendirilen kuruluşlarda eğitim alması zorunluluktur. Kapadokya MYO, yetkili havacılık programlarında hem yükseköğretim gereklerini yerine getirmekte hem de havacılık standartlarına uymaktadır. Eğitimler yıllık olarak SHGM tarafından denetlenmektedir. Bu uygulama, Yüksekokulun sivil havacılık eğitimlerinin yüksek standardının teminatıdır.

Kapadokya MYO Türkiye'de bir havalimanı içerisinde yerleşkesi olan tek okuldur. Öğrencilerimiz, Istanbul Sabiha Gökçen yerleşkesinde okurken sektörlerinde çalışma imkânına da sahiptir. Türkiye'nin en büyük havayolu şirketlerinin de aralarında olduğu 20 havacılık şirketi ile Kapadokya MYO arasında istihdam ve uygulama eğitiminde işbirliği protokolü bulunmaktadır.

AYNASI İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ...

Kapadokya Meslek Yüksekokulu;

  • Eğitim-sektör analizleri doğrultusunda yabancı ve meslek sertifikaları destekli, sürekli güncellenen eğitim programlarıyla öğrencilerine nitelikli bir meslek edinme fırsatı sunar,
  • Eğitim verdiği alanlarda usta-çırak ilişkisini, öğrenci-sektör buluşmasını ön planda tutar,
  • Ezbere dayalı yöntemlerden uzak duran, uygulamayla perçinlenen kalıcı bilgiye inanır,
  • Sağlık programlarında uygulamalı eğitimleriyle fark yaratır,
  • Sürekli değişim, sürekli gelişim ilkesiyle benzerlerinden hep iki adım öndedir.


E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız