Kapadokya Üniversitesi Öğrencilerinden ‘Küresel İklim Grevi’ Etkinliği

Üniversitemizin öğrencileri “20 Eylül Küresel İklim Grevi” etkinlikleri kapsamında küresel iklim değişikliği ve zararlarına dikkat çekmek için Ürgüp’te performans sanatı gerçekleştirdi.

Ürgüp Cumhuriyet Meydanında toplanarak "Sıfır Gelecek" sloganıyla küresel iklim değişikliğine vurgu yapan öğrenciler, iklim krizinin aciliyeti karşısında hem karar alıcılara seslenmek hem de toplumda farkındalık yaratmak amacıyla koruyucu maskeyle dolaşarak bilinçsiz çevre kirliliği ile sınırların ihlal edildiğine dikkat çektiler.

Başta Ürgüp ilçe halkı olmak üzere yerli ve yabancı turistlere de konunun önemini vurgulamak amacıyla Türkçe ve İngilizce dövizler hazırlayan öğrenciler, “Kirlenmeye değil, çözüme ortak olun”, “Ya sıfır karbon ya sıfır gelecek”, “İklimi koru, nefesini koru”, “İklimi sev”, “Yeni nesile yaşanabilir bir dünya şansı ver” mesajı verdiler.


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız