Kapadokya Üniversitesinden Çin Üniversiteleriyle İş Birliği

Kapadokya Üniversitesi, Çin’de düzenlenen ICAO NGAP zirvesi sonrasında Çin Sivil Havacılık Uçuş Üniversitesi (CAFUC) ve XIHUA Üniversitesini ziyaret etti.

12-14 Aralık tarihlerinde Çin Halk Cumhuriyeti’nde düzenlenen NGAP zirvesi sonrasında ICAO ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü temsilcileriyle birlikte Çin'deki üniversiteler, hükümet yetkilileri ve sektör paydaşlarına birtakım ziyaretler gerçekleştireceğini açıklayan Kapadokya Üniversitesi, ilk ziyaretlerini üniversitelere gerçekleştirerek başta sivil havacılık olmak üzere çeşitli konularda iş birliği ve ön mutabakat sağlandığını kamuoyuna duyurdu.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Çin Halk Cumhuriyeti arasındaki iş birliği olanaklarını geliştirmek amacıyla Çin Sivil Havacılık İdaresi (CAA) ve üniversiteler ile temaslarda bulunan Türkiye heyetinde yer alan Kapadokya Üniversitesi, sivil havacılık eğitimleri ve İnsansız Hava Araçları konusunda iş birliği sağlamak için ilk adımı attı.

Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Haydar Yalçın'ın yer aldığı heyetle birlikte Dünyanın en büyük havacılık üniversitesi olan Çin Sivil Havacılık Uçuş Üniversitesini (CAFUC) ve XIHUA Üniversitesini ziyaret eden Kapadokya Üniversitesi, öğrenci ve akademisyen değişimde iş birliği sağlanması ile sivil havacılık eğitimleri hakkında görüş alışverişinde bulunurken, XIHUA Üniversitesi bünyesinde İHA Araştırma Merkezi'nin birlikte kurulması konusunda ise ön mutabakat sağlandığını açıkladı.
E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız