Kapadokya Üniversitesinden Tarihi Konakta Tez ve Yazı Kampı

Üniversitemizin akademik makale, yüksek lisans veya doktora tezi yazanlara yönelik düzenlediği tez ve yazı kampı başladı.

Üniversitemiz Lisansüstü Eğitim, Öğretim ve Araştırma Enstitüsü tarafından Mustafapaşa Yerleşkemizde yer alan tarihi konakta 19-24 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek tez ve yazı kampında katılımcılara bilimsel araştırma rehberliği ve verimli yazmayı sağlayacak bir çalışma ortamı sunulacak.

Dr. Öğr. Üyesi Sinan Akıllı’nın Tez Hazırlama Süreci başlıklı semineriyle başlayan kampta yazı çalışmaları yapacak olan katılımcılar, aynı zamanda bire bir rehberlik alarak çalışmalarındaki ilerlemeyi gözlemlemiş olacak. Altı günlük tez ve yazı kampında üniversitenin kütüphanelerinden ve elektronik erişim ağından yararlanabilecek olan katılımcılara, JStor ve EBSCO veritabanlarında yer alan akademik metinlere erişme fırsatı sunulacak. Tez ve Yazı Kampı’nda, Mustafapaşa’nın tarihi ve kültürel dokusu ile planlı çalışma takviminin, tezlerinde ve yazılarında ilerleme sorunu yaşayan katılımcılara, sorunları aşmak için ihtiyaç duyacakları ilham ve disiplini sağlaması hedefleniyor.

Tez ve Yazı Kampında, Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Ali Karasar ile birlikte İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Rıfat Yıldız, Prof. Dr. Umut Al ve Yazar-Editör Tanıl Bora da tez ve yazı süreçlerine dair seminer ve sunum gerçekleştirecek.


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız