Elektronörofizyoloji

Son yıllarda pek çok sağlık kuruluşu bünyelerine nöroloji birimleri ve uykuda yaşanan sağlık sorunlarının tespit edildiği uyku ünitelerini eklemektedir. Bu gelişmeler uygulamaya hâkim elektronörofizyoloji teknikerine duyulan ihtiyacı her geçen gün artırmaktadır.Kapadokya MYO

Elektronörofizyoloji teknikeri; elektronörofizyolojik yöntemlerin kullanılmasında ilgili uzman doktora yardım eden ve doktorun gözetiminde çalışan sağlık teknikeridir. Sağlık kurum ve kuruluşlarında beyin dalgalarının aktivitesi ile sinir veya kasların uyarılma potansiyellerini ölçen cihazları kullanır ve uyku ünitelerinde yine benzer ölçümleri gerçekleştirir. Bu tetkiklerle ilgili hasta kayıtlarını tutar.

Elektronörofizyoloji birimleri nöroloji, KBB, psikiyatri, pediatri, göğüs hastalıkları, fizyoloji gibi bu tetkikleri kullanan tüm dallara hizmet vermektedir.

Programı başarıyla tamamlayan öğrencilere ön lisans diploması ve “Elektronörofizyoloji Teknikeri” unvanı verilir.

Puan Türü: YGS-1
Eğitim Dili: Türkçe

2017-ÖSYS Yerleştirme Kontenjanları ve Taban Puanları

Program Adı  Kontenjan 2016-ÖSYS En Küçük YGS Puanı
Elektronörofizyoloji (Ücretli) 72 209,13
Elektronörofizyoloji (Tam Burslu) 8 298,89

2017 – 2018 Eğitim–Öğretim yılında yerleştirilecek öğrenciler için kontenjanlar belirlenmiş olup toplam kontenjan 80 kişidir. Bunun 8’i tam burslu ve 72’si ücretlidir.

Dikey Geçiş Yapılabilecek Lisans Bölümleri

  • Fizyoterapi ve Rehabilitasyon
  • Hemşirelik
  • Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri

Eğitim Ücreti

2017-2018 akademik yılında eğitim ücreti 12.400 TL’ dir. Ücretlere KDV dâhil değildir.

Program Adı Ücret
Elektronörofizyoloji (Ücretli) 12.400 TL + KDV
Elektronörofizyoloji (Tam Burslu) -

Ücret ve Burs Sistemi

Doğum yeri veya ikameti Aksaray, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illeri olan öğrencilere Nevşehir’de eğitim veren örgün öğretim programlarını tercih etmeleri durumunda %15 bölge bursu, ilk sırada Kapadokya Meslek Yüksekokulunun burssuz örgün öğretim programlarından birini tercih eden öğrencilere %15 tercih bursu verilmektedir.

Ödeme Şekli

İlk kayıtta ücretin en az ¼’ü peşin olarak ödenir. Ücretin geri kalanı Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan aylarında eşit taksitler halinde ödenecek olup, birinci taksit yüksekokulun banka hesabına yatırılır. Diğer taksitler kredi kartı veya yüksekokulun belirlediği banka veya bankalar aracılığıyla tahsil edilecektir. Ücretin tamamının peşin olarak ödenmesi durumunda indirim uygulanır.

İlgili Ders Kataloğuna Gitmek İçin Tıklayınız

2017 ÖSYS Kontenjan Kılavuzunda Yer Alan Program Koşul ve Açıklamaları İçin TıklayınE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.